Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Інформація про діяльність Східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання за ІІ квартал 2011 року

Східна державна інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання (Східна держінспекція) в межах наданих повноважень забезпечує реалізацію державної політики в сфері використання ядерної енергії, додержання вимог ядерної та радіаційної безпеки, ліцензування діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання на відповідній території.

На території Харківської області станом на 01.07.11 знаходиться 386 підприємств, організацій та установ, які використовують джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ), в тому числі: в промисловості та науково-дослідних закладах - 104, лікувально-профілактичних установах – 283. Найбільш широке використання ДІВ в медичних закладах, які використовуються для променевої терапії та діагностики захворювань.

Східною держінспекцією згідно з затвердженим Держатомрегулювання України планом наглядової діяльності на 2011 рік здійснювався державний нагляд за дотриманням підприємствами, установами та організаціями Харківської області вимог законодавства України, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, умов виданих ліцензій у сфері використання ядерної енергії. У ІІ кварталі 2011р. Східною держінспекцією проведено 51 інспекцію та інспекційне обстеження підприємств, установ та організацій Харківської області.

Особлива увага при здійсненні наглядової діяльності приділялась таким питанням:
- забезпечення фізичного захисту ДІВ;
- забезпечення державної реєстрації ДІВ;
- забезпечення належної підготовки та перепідготовки персоналу з питань радіаційної безпеки;
- забезпечення технічного обслуговування ДІВ;
- підтримання в належному стані системи обліку і контролю ДІВ, тощо.

За виявленими фактами правопорушень Східною держінспекцією прийняті відповідні заходи впливу до підприємств, організацій та установ, в тому числі, притягнуто до адміністративної відповідальності 2 посадові особи на загальну суму 510,0 грн.

Згідно з затвердженим Держатомрегулювання України планом ліцензування на 2011 рік у ІІ кварталі 2011 р. передбачалось ліцензування діяльності з використання ДІВ 21 підприємства, організації та установи Харківської області. Фактично розглянуто 45 заяв та комплектів документів підприємств, організацій та установ Харківської області, в тому числі, видача ліцензій – 30 (з них 27 медичним установам), переоформлення ліцензій – 3, внесення змін до ліцензій – 12.

З метою забезпечення колегіальності та відкритості рішень в Східній держінспекції працює Ліцензійна комісія, яка забезпечує розгляд ліцензійних справ та надає пропозиції щодо прийняття рішення про видачу, відмову у видачі, переоформлення, продовження чи зупинення дії, анулювання і поновлення строку дії ліцензії, а також внесення змін до ліцензії у сфері використання ядерної енергії - використання джерел іонізуючого випромінювання, а саме, генеруючих пристроїв, крім прискорювачів з енергією прискорення більше 1 МеВ.

У ІІ кварталі 2011 року відбулось 6 засідань Ліцензійної комісії Східної держінспекції, на яких розглянуто та прийняті позитивні рішення по 43 ліцензійним справам підприємств, організацій та установ Харківської області. 2 ліцензійні справи розглянуто на засіданнях Ліцензійної комісії Держатомрегулювання України, за результатами яких прийняті позитивні рішення.

В рамках реалізації проекту «Система забезпечення якості і контроль якості у медичній радіології в Україні» за фінансової підтримки Шведського органу з радіаційної безпеки (SSM) з 31 травня по 01 червня 2011 року в м. Харкові проходив навчальний курс «Радіаційний захист і забезпечення якості в медичній практиці».

Курс розроблений і проводився фахівцями регіональних державних інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України з метою роз’яснення системи забезпечення якості в медичній практиці, вимог і практичної організації роботи в медичних установах.

Зі слухачами обговорювались: аспекти ядерного законодавства, в частині, радіаційного захисту та забезпечення якості в медичній практиці; питання практичної організації радіаційного захисту; захисту пацієнтів і персоналу. За результатами навчального курсу слухачам були видані відповідні свідоцтва.

Стан радіаційної безпеки в Харківській області зумовлений наявністю підприємств, організацій та установ, що використовують радіаційно-небезпечні технології і речовини, і їх впливом на обслуговуючий персонал, населення та навколишнє природне середовище, є задовільний; радіаційних аварій та інцидентів з ДІВ на території Харківської області не зафіксовано.


Заступник начальника Східної держінспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання              Б.Заболотний