Харківська обласна державна адміністрація

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Довідка про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2013 рік.

30 січня 2014 | 00:00

На виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» Харківською обласною державною адміністрацією спланована та проводиться робота щодо забезпечення реалізації та гарантування прав громадян на письмове звернення та особистий прийом, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді.
У цілому до всіх гілок влади області надійшло 158053 звернення, що на 18,4 % менше попереднього року. Із загальної кількості 66540 звернень надійшло поштою, 91513 – на особистому прийомі.
Відповідно до частини 5 пункту 1 Указу особлива увага приділялася вирішенню проблем, з якими зверталися ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. 14,2 % звернень надійшло від зазначених категорій населення.
Відмічається зменшення кількості колективних звернень на 35,3 %.
Усього в листах порушено понад 164 тис. різноманітних питань. Найголовнішими залишаються питання аграрної політики та земельних відносин (22,9 %), комунального господарства (19,7 %), соціального захисту (15,6 %), житлової політики (7,8 %).
До обласної державної адміністрації за звітний період надійшло 5867 звернень, що на 28,4 % менше ніж у 2012 році, у тому числі 2063 звернення – на особистому прийомі, поштою – 3804.
Відповідно до частини 5 пункту 1 Указу особлива увага приділялася вирішенню проблем, з якими зверталися ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. 42,7 % звернень надійшло від зазначених категорій населення.
Відмічається зменшення кількості колективних звернень на 36,7 % (питома вага складає 8,5 %).
За видами звернень домінують заяви та клопотання щодо вирішення певних питань, які складають 97,1 %, 2,5 % - скарги, 0,4 % - пропозиції.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 858 застосовується Класифікатор звернень громадян.
Від органів влади вищого рівня надійшло 2151 звернення, що на 27,3 % менше проти 2012 року, у тому числі:
- з Адміністрації Президента України - 1336 звернень (зменшення на 25,5 %);
- з Кабінету Міністрів України – 602 звернення (зменшення на 31,4 %).
Усього в листах порушено 5867 різноманітних питань. Найголовнішими залишаються питання комунального господарства (21,8 %), соціального захисту (17,4 %), охорони здоров’я (16,4 %), аграрної політики та земельних відносин (8,4 %), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян (7,4 %), житлової політики (5,3 %).
У порівнянні з 2012 роком на 42,8 % зменшилася кількість листів із питань аграрної політики та земельних відносин. Актуальними залишаються питання виділення земельної ділянки, оформлення документів на право власності на землю, проведення розрахунків за реалізовану продукцію тваринництва.
На 37,7 % зменшилася кількість звернень із питань економічної, цінової, інвестиційної політики. Найбільш поширеними були питання щодо отримання кредиту, розвитку імпорту, створення належних умов торгівлі, підвищення цін на промислову та сільськогосподарську продукцію, сприяння розвитку малого бізнесу.
Відповідно на 43,5 % та 33,2 % зменшилася кількість листів із питань соціального захисту, праці та заробітної плати. Актуальними залишаються питання надання матеріальної допомоги, призначення державної соціальної допомоги, забезпечення пільговим автотранспортом.
На 67,5 % зменшилася кількість звернень щодо призначення житлової субсидії (питома вага становить 4,5 %).
На 7,4 % збільшилася кількість звернень із питань освіти, наукової діяльності. Актуальними залишаються питання функціонування навчальних закладів (10,9 %), поліпшення матеріально-технічної бази, сприяння у вступі до навчальних закладів (3,9 %), педагогічного навантаження, надання пільг учителям, придбання автобусів для підвозу дітей (3,4 %). Збільшилася кількість звернень із означених питань з Лозівського, Балаклійського, Зачепилівського, Дергачівського, Краснокутського, Богодухівського, Харківського районів області, міст Куп’янська, Ізюма, Люботина.
Зменшилася кількість листів із питань промислової політики, транспорту і зв’язку (відповідно на 41,8 % та 46,5 %).
Серед питань, які порушувались у зверненнях, найбільш актуальними залишаються питання діяльності ПАТ «Укртелеком» (34,5 %), а саме стосовно тарифів за користування телефонним зв’язком та радіоточкою; відновлення послуг телефонного та радіозв’язку, підключення послуги доступу до мережі Інтернет.
Як правило, за зверненнями громадян щодо відновлення послуг телефонного та радіозв’язку, а також доступу до мережі Інтернет здійснювалось оперативне реагування, спеціалістами ПАТ «Укртелеком» проводилися необхідні відновлювальні роботи. Внаслідок, надання послуг забезпечено в повному обсязі, що було підтверджено абонентами в особистих розмовах. Також заявникам надавалися детальні роз’яснення стосовно тарифів за користування телефонним зв’язком і радіоточкою.
Не втратили свою актуальність питання роботи автомобільного транспорту (28,4 %), що на 39,6 % менше ніж за 2012 рік.
На 24,5 % зменшилася кількість звернень із питань сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту.
Важливими для громадян залишаються питання щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» та виплати одноразової винагороди матерям-героїням. Кількість таких звернень за звітний період у два рази менше ніж у минулому році. Тенденція зменшення кількості звернень зумовлена тим, що районні відділи (сектори) сім’ї, молоді та спорту своєчасно з’ясовують стадії розгляду документів на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» та усувають причини, які спонукають громадян скаржитись.
Не втрачає свою актуальність питання оздоровлення та відпочинку дітей, тому вирішення невідкладних проблем здійснювалось за телефоном «гарячої лінії» Департаменту у справах молоді та спорту Харківської облдержадміністрації (700 94 35).
Зменшилася кількість листів громадян із питань комунального господарства та житлової політики (відповідно на 41,1 % і 38,6 %). У зверненнях порушувалися питання експлуатації та ремонту житлового фонду, роботи житлово-експлуатаційних підприємств (33,3 %), оплати за комунальні послуги (22,2 %), благоустрою територій (21,2 %), ремонту систем водопостачання та водовідведення, установки приладів обліку води (18 %).
Зменшення кількості листів із питань благоустрою пояснюється тим, що у 2013 році на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державним бюджетом було виділено 273,4 млн. грн., які освоєні у повному обсязі. За рахунок цих коштів, крім робіт з експлуатаційного утримання, виконано ямковий ремонт дорожнього покриття загальною площею понад 380,0 тис.м2, проведено роботи з влаштування поверхневої обробки (тонкошарового покриття) на дорогах загального користування в Богодухівському, Борівському, Великобурлуцькому, Ізюмському, Кегичівському, Куп’янському, Печенізькому, Харківському та Шевченківському районах області, виконання склало 11,8 км.
Під час проходження Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», яка відбулась з 21 березня по 31 травня 2013 року, впорядковано та очищено понад 220 га прибудинкової і внутрішньоквартальної території, 60 га територій парків та скверів. В області виявлено і ліквідовано 4422 стихійних звалища, висаджено 152,7 тис. дерев та 48,19 тис. кущів, влаштовано понад 90 тис.м2 газонів та 3 тис.м2 квітників. Участь в акції взяло понад 456 тис. чоловік, у тому числі 126 тис. школярів та 13 тис. студентської молоді.
Робота з благоустрою та санітарного очищення територій в області продовжувалась протягом року в рамках безстрокової Всеукраїнської кампанії із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах області.
Під час цього заходу на території області виявлено і ліквідовано понад 1630 стихійних звалищ. На прибудинкових територіях, на вулицях і дорогах в населених пунктах, в лісонасадженнях, а також вздовж доріг загального користування виконувались роботи з покосу трави, бур’янів, вирубці порослі, прибирання сміття, видалення сухостою та інше.
Основними чинниками, що викликали зменшення кількості звернень громадян з питання водопостачання, є введення в експлуатацію об’єктів житлово-комунального господарства і передача їх на баланс балансоутримувачів, а саме: будівництво свердловини на центральному водозаборі в м. Барвінкове, реконструкція башти «Рожновського» по вул. Чайковського та вул. Піщана в сел. Безлюдівка Харківського району, капітальний ремонт артезіанської свердловини в смт Савинці Балаклійського району, капітальний ремонт системи водопостачання в с. Ватутіне Нововодолазького району Харківської області.
На 24,6 % зменшилася кількість звернень громадян із питань охорони здоров’я.
Як і раніше за допомогою до обласної державної адміністрації зверталися переважно найменш соціально захищені категорії громадян, люди похилого віку, громадяни, які значною мірою втратили здоров’я і працездатність.
Рішенням Комісії з питань надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Харківської області, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, за звітний період надана матеріальна допомога 323 громадянам на суму понад 2280 тис. грн.
З метою поліпшення якості послуг, що надаються населенню, робота управлінь соціального захисту організована за принципом «єдиного вікна». Для жителів сільської місцевості і віддалених районів області створені «мобільні соціальні офіси», до складу яких входять фахівці різних соціальних служб. Протягом року здійснено 845 спільних виїзних прийомів громадян, у тому числі 639 - «мобільними соціальними офісами».
Забезпечено своєчасне призначення та виплата державної соціальної допомоги 192,8 тисячам сімей з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам на загальну суму 1,4 млрд. грн. Розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи "А" збільшено з 50 % до 100 % відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Також в області забезпечено реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення працездатного населення гідною роботою.
Першочергова увага в області приділяється створенню нових робочих місць, у тому числі для працевлаштування соціально вразливих верств населення із компенсацією роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Не менш важливим елементом захисту непрацездатних громадян та інвалідів є соціальне обслуговування через мережу соціальних служб.
У системі соціального захисту населення області функціонує 18 будинків-інтернатів, де на державному утриманні мешкає 3,1 тис. інвалідів, дітей-інвалідів і людей похилого віку.
Існуюча мережа будинків-інтернатів повністю задовольняє потребу у постійному проживанні на державному утриманні інвалідів, громадян похилого віку, ветеранів війни і праці та дітей-інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, реабілітаційних та освітніх послуг.
По зверненнях, що надійшли до обласної державної адміністрації протягом періоду, вжито необхідних заходів, надано вичерпні відповіді і пояснення. 8 % порушених питань вирішено позитивно, по 56,6 % надані роз’яснення щодо шляхів їх вирішення, 14,9 % звернень, відповідно до ст.7 Закону України «Про звернення громадян», надіслано на розгляд за належністю до інших органів, 1 % повернено заявникам відповідно до ст. 5 зазначеного закону, 91 звернення не підлягає розгляду згідно зі ст. 8 Закону України «Про звернення громадян», 15,9 % - у стадії розгляду та остаточного вирішення.
На виконання частин 1, 3 пункту 5 Указу відділом роботи із зверненнями громадян апарату обласної державної адміністрації протягом звітного періоду проведено 27 перевірок стану роботи та організації контролю за розглядом звернень громадян у райдержадміністраціях.
За результатами перевірок складено доповідні записки, що направлені головам районних державних адміністрацій для усунення недоліків і вжиття відповідних заходів. Установлено зворотний зв’язок.
Відповідно до Методики на веб-сайтах райдержадміністрацій ведеться рубрика «Звернення громадян», де розміщені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрацій, керівниками структурних підрозділів, Порядок складання, подання та розгляду звернень, графіки проведення «гарячої лінії», зразки заяв, нормативно-правові документи та аналітичні матеріали щодо роботи із зверненнями громадян та ін.
З метою вирішення проблем та усунення явищ, що негативно сприймаються громадськістю, за участю голів райдержадміністрацій та їх заступників більшість райдержадміністрацій проводить «Дні віддаленого села». Аналіз динаміки надходжень звернень громадян до райдержадміністрацій, де впроваджено таку форму роботи, показав загальну тенденцію до зменшення їх у кількості.
Такий стан справ свідчить, що робота із зверненнями громадян у райдержадміністраціях в цілому налагоджена та є тенденція щодо її вдосконалення.
У рамках днів контролю проводилися виїзні перевірки стану виконання доручень, наданих керівництвом області районним державним адміністраціям за результатами розгляду звернень громадян, що надійшли з органів влади вищого рівня.
З метою забезпечення інформування жителів Балаклійського району про діяльність центральних і місцевих органів влади та актуальні проблеми соціально-економічного розвитку району проводиться єдиний День інформування населення на підприємствах, в установах, організаціях району останнього четверга місяця. За результатами проведення єдиного Дня інформування населення здійснюється обробка та аналіз звітів, узагальнена інформація надається голові Балаклійської районної державної адміністрації.
З метою упередження надходжень звернень головою Лозівської райдержадміністрації затверджений графік роботи виїзної мобільної групи, до складу якої входять фахівці юридичного відділу райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення, управління Держземагентства, Пенсійного фонду тощо. Проводились зустрічі за місцем проживання громадян. Жителям сіл роз’яснювалися найбільш актуальні питання життєдіяльності району, країни, безкоштовно надавалася консультація щодо змін у законодавстві, соціального захисту, порядку оформлення пенсій. Провідними фахівцями мобільної групи проведений прийом громадян у 30 населених пунктах Лозівського району. За результатами проведення кожної виїзної мобільної групи голові райдержадміністрації готувалася аналітична довідка.
На виконання пункту 3 Указу при обласній та районних державних адміністраціях працювали постійно діючі комісії з питань розгляду звернень громадян. З метою підвищення персональної відповідальності за стан роботи із зверненнями громадян на засіданнях підводилися підсумки роботи за певний період, заслуховувалися питання щодо стану виконавської дисципліни, звіти керівників структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій, розглядались окремі звернення громадян. За звітний період в обласній державній адміністрації проведено 12 засідань.
Відпрацьована практика проведення особистих прийомів громадян керівництвом обласної державної адміністрації, передбачено прийом громадян за місцем роботи та проживання.
Згідно з пунктом 6 Указу розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 15 серпня 2012 року № 494 затверджено графік проведення особистого прийому громадян керівництвом обласної державної адміністрації, щокварталу затверджується графік проведення виїзних прийомів. За звітний період на особистому прийомі керівництвом обласної державної адміністрації прийнято 963 звернення, а також 1094 звернення – працівниками приймальні.
Відповідно до частини 4 пункту 1 Указу особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни проводився першочергово. Крім того, розгляд звернень громадян зазначеної категорії знаходився під особистим контролем голови облдержадміністрації.
На виконання частини 5 пункту 5 Указу постійно аналізувалися та узагальнювалися питання, порушені у зверненнях громадян, щокварталу готувалися статистичні матеріали щодо надходження листів громадян у розрізі питань, районів і міст із класифікацією їх за відповідними напрямами, вивчалися причини, що їх породжували.
Питання щодо стану роботи із зверненнями громадян двічі заслухано на засіданнях колегії обласної державної адміністрації - у лютому та вересні минулого року.
У рамках телевізійного проекту «Діалог з країною» за участю Президента України В.Ф. Януковича обласною державною адміністрацією розглянуто 288 звернень. Найчастіше у зверненнях порушувалися питання соціального захисту (30,6 %) – призначення державної соціальної допомоги, санаторно-курортне лікування, забезпечення пільговим автотранспортом; комунального господарства (38 %) – ремонт покрівлі багатоквартирних будинків; праці та заробітної плати (9 %); житлової політики (7,6 %); аграрної політики та земельних відносин (6,9 %).
За результатами розгляду 24 звернення вирішено позитивно, з інших – надані роз’яснення щодо шляхів вирішення порушених питань.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року № 898 «Про взаємодію органів виконавчої влади та державної установи «Урядовий контактний центр», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 17 вересня 2009 року № 509 «Про забезпечення оперативного реагування на звернення, що надійшли на урядову телефонну «гарячу лінію» відділом роботи із зверненнями громадян апарату обласної державної адміністрації здійснювалося опрацювання зазначених звернень.
Протягом звітного періоду до обласної державної адміністрації надіслано на розгляд 9730 таких звернень, що на 28,8 % більше показника минулого року. Переважна більшість звернень з питань житлово-комунального господарства та соціального захисту жителів міста Харкова.
Для надання кваліфікованої допомоги громадянам із правових питань в обласній державній адміністрації, районах області та містах обласного значення створено належні умови для організації особистого прийому осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги.
Однією із форм роботи з населенням є Інтернет-спілкування. Жителі області мають можливість звернутися на сайт обласної державної адміністрації, отримати відповідь на будь-яке питання щодо шляхів його вирішення. З питань, які потребують додаткового вивчення, давалися відповідні доручення. Інформація про вжиті заходи повідомлялася листом на електронну адресу заявника. З деяких питань відповідь надавалася невідкладно.
На виконання частини 2 пункту 5 Указу інформація про роботу обласної державної адміністрації із зверненнями громадян, результати вирішення порушених у них питань щокварталу оприлюднювалися на веб-сайті обласної державної адміністрації. Крім того, там розміщена інформація щодо порядку організації та проведення особистих, виїзних прийомів громадян керівництвом облдержадміністрації, графіки цих прийомів.
Організовано всебічне, об’єктивне і вчасне інформування жителів області про діяльність органів виконавчої влади. Протягом року за участю голови обласної державної адміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації проведено 182 брифінгу та прес-конференцій (програми «Час влади» на каналі ХОДТРК, «7 каналі» та районних ТРК, зустрічі у форматі «Чай з губернатором»); 149 прес-турів до районів області; 63 радіоефіру («Ранковий ексклюзив», «Від влади до громади» на обласному державному радіо, програми «Співрозмовник» на радіо «Слобожанщина»); 259 телеефірів, 45 прямих телефонних ліній у газетах «Слобідський край», «Вечерний Харьков», «Время регионов Харьковщины», районних ЗМІ.
Організація роботи із зверненнями громадян перебуває під постійним контролем голови обласної державної адміністрації, вживаються заходи щодо вдосконалення цієї роботи.

Заступник голови – керівник апарату
обласної державної адміністрації                                                                В.В. Хома

 

Версія для друку Поділиться:


Вверх