Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківщина готова до погіршення погодних умов

Харківщина готова до погіршення погодних умов

Координацію дій всіх служб області під час негоди обговорили 2 січня у ході засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій.

Захід відбувся за дорученням голови області Юлії Світличної.

За прогнозами синоптиків, погіршення погодних умов у Харківській області очікується з 11 години 4 січня і триватиме до ранку 5 січня.

«За прогнозами синоптиків, у південно-східній частині області очікуються сильні пориви вітру – понад 20 м/с - та коливання температурного режиму з 0 на плюс, з 0 на мінус. Можливе погіршення ситуації щодо проїзду дорогами області, можливі пориви лінії електропередачі та ін. Усі служби області, які можуть бути залучені під час негоди, повністю готові до будь-яких ситуацій. Проведені відповідні підготовчі роботи. Будемо працювати цілодобово, щоб мінімізувати вплив негоди на життя жителів нашого регіону, - сказав заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко. - На сьогодні всі системи життєзабезпечення працюють без збоїв, у нас не має знеструмлених населених пунктів. Гадаю, що їх і не буде».

Як повідомив перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області Сергій Пляка, під час негоди готові залучити майже 300 одиниць техніки.

«У разі необхідності буде залучатися техніка сільгосппідприємств. Є достатній запас піщано-сольової суміші, паливно-мастильних матеріалів. Дорожній комплекс області повністю готовий зустріти негоду», - сказав Сергій Пляка.

У ході засідання комісії Євгеній Шахненко дав доручення усунути ситуацію з обмерзанням доріг в деяких районах області, зокрема, найскладніша ситуація - у Харківському та Вовчанському районах.

За словами начальника ГУ ДСНС у Харківській області Олександра Волобуєва, щодоби на чергування заступають близько 480 рятувальників на 120 одиницях техніки, у резерві – близько 80 одиниць техніки, близько 500 рятувальників.

«Національний університет цивільного захисту, у  разі необхідності, направить на допомогу 100 курсантів і 20 офіцерів. Навчальний центр Служби цивільного захисту - близько 30 співробітників  і близько 10 одиниць спеціальної техніки, яка працює в умовах сильного обмерзання, великих заносів. Також у нас є 60 автомобілів підвищеної прохідності, 15 мобільних пунктів обігріву», - сказав Олександр Волобуєв.

Також в області є близько 400 стаціонарних пунктів обігріву.

Під час засідання особлива увага була приділена й питанню забезпечення резервним електроживленням усіх котелень.