Польські експерти поділилися досвідом децентралізації з представниками громад Харківщини
Семінар «Нові ідеї для розвитку» пройшов 23 жовтня на базі Харківського центру розвитку місцевого самоврядування.
Захід відбувся у рамках проекту «Нові ідеї. Креативні польські органи місцевого самоврядування для українських громад - самоврядна сфера в публічній дипломатії».
У ньому взяли участь сільські, селищні, міські голови, депутати місцевих рад, громадські активісти громад, які ще не об'єднались, а також громад, в яких 29 жовтня відбудуться перші місцеві вибори.
Спікерами семінару виступили консультант з питань стратегій, програм та аудиту сталого розвитку, управління в місцевому самоврядуванні та НУО, стратегічного планування (Варшава) Ярослав Біттель, бурмістр гміни Загуж (Підкарпатське воєводство) Ернест Новак, директор Міської публічної бібліотеки міста Лешно Анджей Кузьмінскі.
Учасники семінару обговорили систему та історію становлення місцевого самоврядування в Польщі, досвід децентралізації влади в сусідній країні та її наслідки для територій на прикладі розвитку сільських гмін. Серед розглянутих питань - процеси виводу з кризи здеградованих територій для задоволення потреб місцевої громади, інноваційні вирішення функцій бібліотеки на прикладі міста Лешно, збільшення туристичної привабливості гміни завдяки ревіталізації та опіки над пам'ятниками.
«Саме досвід польських колег може якнайкраще допомогти нашим громадам пришвидшити об'єднання і забезпечити його якість. У нас є можливість використати на наших теренах все найкраще, що можна взяти з досвіду роботи місцевого самоврядування Республіки Польща для розвитку територій сільських, селищних, міських рад Харківщини», - зауважила директор Харківського центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова.
Семінар «Нові ідеї для розвитку» проводився за підтримки Харківської обласної державної адміністрації. Організатори заходу - організація «Terra Humana» (Варшава, Польща), Товариство Лева (Львів, Україна) та Харківський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за сприяння програми «U-LEAD з Європою» та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.