ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

До уваги підприємств!

23 грудня 2015 | 09:41

Відповідно до листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 11.12.2015 № 4232-06/41682-07 щодо можливості участі українських компаній у тендерах, організованих державними структурами США, а також участі у міжнародних тендерах, оголошених за проектами міжнародних фінансових організацій, які мають штаб-квартири в м. Вашингтон, Департамент економіки і міжнародних відносин Харківської інформує про наступне.

Порядок проведення державних закупівель установами федерального уряду США регулюється Законом про державні закупівлі США (“Buy American Act”, BAA). Відповідно до цього закону уряд США в рамках здійснення закупівель товарів і послуг для своїх потреб зобов’язаний надавати перевагу товарам і послугам американського походження (включаючи сировину і матеріали). Подібні вимоги також існують і на закупівлю товарів і послуг третіми сторонами, якщо такі закупівлі здійснюються за рахунок коштів федерального бюджету.

З урахуванням нерівноправних умов конкурентної боротьби на американському ринку українські компанії для участі в тендерах для потреб урядових структур США могли б створювати окремі юридичні особи за законодавством США, які представлятимуть їхні інтереси або встановлювати партнерські стосунки з американськими компаніями і, відповідно, діяти через посередників для отримання субконтрактів на реалізацію держзамовлень.

Актуальна інформація про міжнародні тендери, які, зокрема, оголошено за проектами міжнародних фінансових організацій, у тому числі установ групи Світового банку, містяться на:

  • веб-порталі: http://www.dgmarket.com/ американської компанії “Development Gateway. Inc.”, на якому  можна отримати (після реєстрації) безкоштовний доступ до частини ресурсів порталу. Отримання повного доступу до інформації на цьому веб-порталі вимагає сплати на щорічній основі внеску у розмірі 440 дол. США;
  • веб-порталі ООН “Development Business” (http://www.devbusiness.com). Починаючи з 1978 року, проект “Development Business”, тісно співпрацюючи з низкою міжнародних фінансових організацій та урядами різних країн, спеціалізуються на наданні інформації щодо міжнародних тендерів, міжнародного консалтингу, укладання комерційних контрактів та експортних можливостей в усьому світі. Доступ до інформації на цьому ресурсі передбачає щорічну плату в сумі          590 дол. США.

За інформацією Посольства України у США, однією з можливостей сприяння підвищенню рівня обізнаності українських компаній стосовно існуючих міжнародних тендерних процедур, які оголошуються міжнародними тендерними організаціями, є проведення за підтримки регіонального представництва Світового банку в м. Києві тематичних круглих столів, бізнес-семінарів тощо.

У разі зацікавленості підприємств та організацій Харківської області щодо участі у таких заходах, просимо поінформувати до 20 січня 2016 року Департамент економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації за електронною адресою: dep.uek@ukr.net .

 

Версія для друку Поділиться:


Вверх