ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Новини

 • 11 грудня 2012 | 11:05

  559 мешканців Харківщини готові брати участь у Програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла

  Станом на 11 грудня участь в Програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла беруть 9 будівельних компаній, кредити видають 7 банків. Відібрані для участі в програмі 27 житлових будинків, в яких громадяни можуть придбати 2430 квартир. Про це повідомив перший заступник голови ХОДА Валентин Дулуб. За його інформацією, на даний момент укладено 72 договори на часткову компенсацію відсотків і видано кредитів на 14,537 млн. грн. Із запланованих коштів у сумі 60 млн. 183,4 тис. грн. для надання часткової компенсації профінансовано 15 млн. грн. Бажання брати участь у Програмі виявило 559 осіб.

 • 11 грудня 2012 | 10:28

  Обласна федерація футболу — це можливість створити кращі умови для заняття футболом дітям, аматорам, ветеранам. Михайло Добкін

  На посаді голови Харківської обласної федерації футболу голова ХОДА Михайло Добкін буде максимальну увагу приділяти розвитку масового футболу для всіх верств населення. Про це він заявив в своєму інтерв’ю газеті «Український футбол». «Для мене обласна федерація футболу — це передусім можливість створити кращі умови для заняття футболом дітям, аматорам, ветеранам, розвивати жіночий, пляжний футбол, міні-футбол, умови для створення гри у футбол людей з обмеженими фізичними можливостями», - підкреслив він.

 • 11 грудня 2012 | 10:03

  12 грудня відбудеться чергове засідання обласної координаційної Ради з питань реалізації Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН

  12 грудня об 11:00 в прес-центрі Харківської облдержадміністрації відбудеться чергове засідання обласної координаційної Ради з питань реалізації Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ». Метою заходу є підбиття підсумків упровадження Проекту в Харківській області за 2012 рік, а також обговорення перспектив та проблем реалізації нової компоненти Проекту МРГ-ІІ «Підвищення енергоефективності регіонів» в 6 районах-учасниках, зокрема, Балаклійському, Борівському, Великобурлуцькому, Дворічанському, Ізюмському, Красноградському у 2013 році. У засіданні візьмуть участь керівники райдержадміністрацій, районних рад Харківської області, голови постійних комісій Харківської обласної ради, керівники профільних структурних підрозділів Харківської обласної державної адміністрації.

 • 11 грудня 2012 | 08:49

  Події дня

  Сьогодні, 11 грудня, о 14:00 у прес-центрі ХОДА (вул. Сумська, 64, 5 поверх) відбудеться прес-конференція начальника ГУ праці та соціального захисту населення ХОДА Олени Захуцької на тему: "Виплата субсидій мешканцям області, а також підсумки роботи управління за 2012 рік".

 • 10 грудня 2012 | 15:02

  У Харкові відбулося засідання круглого столу на тему: «Театральна молодь України: тенденції, перспективи на майбутнє»

  8 грудня у приміщенні Будинку актора ім. Леся Сердюка відбулося засідання круглого столу на тему: «Театральна молодь України: тенденції, перспективи на майбутнє». В його роботі взяли участь: начальник відділу театрального мистецтва Міністерства культури України Олена Воронько, директор Департаменту культури та туризму ХОДА Дмитро Кузнєцов, а також керівники професійних театральних закладів та театрів-студій, провідні театрознавці Харкова, Києва, Житомира, Дніпропетровська, Сум. Харківщина була обрана для проведення заходу тому, що вона відома багатими театральними традиціями, успішною діяльністю театрально-концертних установ і активною взаємодією з творчою молоддю. Метою даного творчого проекту є надання можливості обміну інформацією між творчими театральними закладами, пропаганда найкращих досягнень молодіжних творчих колективів, показу кращих молодіжних вистав та робіт молодих режисерів.  

 • 10 грудня 2012 | 12:44

  Розпочата підготовка до ІІІ Дельфійських ігор Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант»

  Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів розпочав прослуховування вихованців шкіл естетичного виховання міста Харкова і Харківської області для участі у Третіх відкритих Дельфійських іграх Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант» у травні 2013 року. Дельфійські ігри Слобожанщини будуть присвячені грі на струнно-смичкових та духових інструментах, а також класу вокалу. Прослуховування триватимуть з 6 грудня 2012 року до кінця квітня 2013 року.

 • 10 грудня 2012 | 12:29

  На Харківщині активно впроваджуються програми державної підтримки тваринництва

  Станом на 1 листопада в Харківській області проведені нарахування: - дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку ВРХ на 18 517 голів – 9 754,00 тис грн., - сум часткового відшкодування витрат фізичними особами за закупівлю установки індивідуального доїння (УІД) – за 35 УІД - 143,6 тис грн., - часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів за 9 місяців 2012 року - за 806 голів - 5 067,2 тис грн. Про це під час Всеукраїнської наради з питань ситуації в галузі тваринництва та основних завдань на 2013 рік, яка відбулася у Рівненській області, повідомив директор Департаменту тваринництва Мінагрополітики та продовольства України Андрій Гетя.

 • 10 грудня 2012 | 12:27

  14 грудня відбудеться круглий стіл «Театральна фотографія – документ чи мистецтво?»

  14 грудня о 17:00 в галереї «Мистецтво Слобожанщини» (пл. Свободи, 5, Держпром, 4-й під’їзд, 1-й поверх) центру культури і мистецтва відбудеться відкритий круглий стіл на тему «Театральна фотографія – документ чи мистецтво?». В одному залі зустрінуться фотографи, театрознавці, мистецтвознавці, професійні фотографи, філософи. Планується розглянути питання: що являє собою театральна фотографія, з якими проблемами стикаються фотографи під час зйомки вистави, яка має бути етика театрального фотографа та яким чином співвідноситься театр та його фотографія? Вхід вільний, до участі запрошуються всі охочі.

 • 10 грудня 2012 | 12:14

  11 грудня відбудеться безкоштовний тренінг-семінар для підприємців на тему: «Робіть сьогодні те, про що інші думатимуть лише завтра»

  Завтра, 11 грудня, о 16:00 в залі засідань Держпрому (2 під'їзд, 2 поверх, вхід через 1 або 3 під'їзди) за підтримки Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва відбудеться безкоштовний тренінг-семінар на тему: «Робіть сьогодні те, про що інші думатимуть лише завтра». В якості експерта-тренера виступить Олександр Олексійович Дудка - директор Харківського регіонального центру з інвестицій та розвитку Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України.

 • 07 грудня 2012 | 16:35

  Спеціалістами Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України обстежено більше 200 дітей із сімейних форм виховання Харківської області

  З травня цього року в рамках договору соціального партнерства в Інституті охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України обстежено 211 дітей із сімейних форм виховання Харківської області. Зокрема, обстежені діти з Харківського, Краснокутського, Балаклійського, Барвінківського та Богодухівського районів. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма. «Вони вперше потрапили під такий ретельний огляд лікарів, тому не дивно, що більше 30% дітей мають вперше виявлені хвороби. Найчастіше реєструються хвороби шлунково-кишкового тракту, хвороби нервової та ендокринної системи», - підкреслив заступник голови ХОДА. 

 • 07 грудня 2012 | 15:10

  Харківська облдержадміністрація підписала договір соціального партнерства з мережею медичних діагностичних центрів «Експерт»

  Харківська облдержадміністрація підписала договір соціального партнерства з мережею медичних діагностичних центрів «Експерт». Договір підписали заступник голови ХОДА Ігор Шурма та генеральний директор мережі медичних діагностичних центрів «Експерт» Володимир Ященко. Як повідомив Ігор Шурма, відповідно до договору щомісяця 10 дітей – жителів Харківської області будуть проходити поглиблене діагностичне обстеження на безоплатній основі в умовах діагностичних центрів «Експерт», які розташовані у м.Харкові. В першу чергу для проведення діагностичних досліджень будуть направлятися діти, хворі на онкологічні та онкогематологічні захворювання, а також діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, яким проводяться поглиблені обстеження в умовах ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків» НАМН України. 

 • 07 грудня 2012 | 14:44

  Нагороджено переможців VI обласного конкурсу на кращий літературний твір імені О. С. Масельського

  Сьогодні у Великій залі Будинку рад відбулася урочиста церемонія нагородження переможців VI обласного конкурсу на кращий літературний твір імені О. С. Масельського. У ній взяли участь заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін та голова Харківської облради Сергій Чернов. Євген Савін від імені голови Харківської ОДА Михайла Добкіна привітав переможців конкурсу з тим, що у них вистачило сил, розуму та енергії досягти таких високих результатів. «Сьогодні один із чудових днів, тому що день пам'яті і день народження Олександра Степановича не може бути не пов'язаний з розвитком Харківської області. Наше завдання - рівнятися на керівника такого рівня, як Олександр Степанович. Стипендії, які засновані і названі ім'ям Олександра Масельського, є найбільш престижними преміями Харківської області. Тому і конкуренція в отриманні і бажанні стати переможцем конкурсу Олександра Масельського в Харківській області дуже велика. Ми не маємо права забувати Олександра Степановича. Цей орієнтир для нас найбільш високий у всіх напрямках діяльності регіону», - сказав Євген Савін. «Це людина, яка присвятила себе любові до своєї роботи, самовіддачі на благо свого рідного краю. Це людина, яка мріяла, щоб батьківщина і земля, на якій вона живе, з кожним днем ставала красивішою. Людина, яка сама себе зробила, сама досягла всього в своєму житті і виростила плеяду керівників, які працюють донині. Дуже значимо і дуже важливо, що ми проводимо такі зустрічі, пам'ятаємо таких людей, передаємо цю пам'ять молоді», - додав Сергій Чернов. 

 • 07 грудня 2012 | 12:51

  У Югрі Валентину Дулубу вручили шахову дошку з автографом чемпіонки світу Ганни Ушеніної

  Сьогодні під час офіційної зустрічі губернатор Ханти-Мансійського автономного округу – Югри Наталія Комарова в якості подарунка вручила першому заступнику голови Харківської облдержадміністрації Валентину Дулубу шахову дошку з автографом чемпіонки світу, харків'янки Ганни Ушеніної. «Югру і Харківську область відрізняє загальна особливість. Харків у цьому році був одним з чотирьох міст України, які приймали Чемпіонат Європи з футболу. Югра приймала фінальний етап Кубка світу з біатлону і зовсім недавно, 1 грудня, завершився Чемпіонат світу з шахів серед жінок. Його переможницею стала уродженка Харкова Ганна Ушеніна. Хочу привітати вас з перемогою землячки на югорській землі», – резюмувала глава регіону.

 • 07 грудня 2012 | 12:47

  Електропостачання населених пунктів на Харківщини поновлено

  З вечора 6 грудня протягом ночі і ранку 7 грудня внаслідок несприятливих погодних умов в Харківський області були знеструмлені населені пункти: Протопопівка, Вільшани, Дворічний Кут і Бермінводи Дергачівського району. За повідомленням чергової служби «Обленерго», станом на 12.00 7 грудня електропостачання вказаних населених пунктів поновлено в повному обсязі.

 • 07 грудня 2012 | 12:44

  Харківська область і Югра будуть розвивати співробітництво в гуманітарній сфері, ЖКГ та промисловості

  Сьогодні в ході зустрічі в Ханти-Мансійську перший заступник голови ХОДА Валентин Дулуб і губернатор Югри Наталія Комарова обговорили конкретні напрямки співпраці між Харківською областю та Ханти-Мансійським автономним округом. «Особливий інтерес для Югри представляє співробітництво в галузі виробництва харчових продуктів, реалізації проектів підвищення енергоефективності у житлово-комунальному комплексі, а також модернізації підприємств деревообробки. Традиційно Україна виступає нашим партнером у сфері постачань машинного обладнання і виробів з металів», – назвала ключові напрямки Наталія Комарова.

 • 07 грудня 2012 | 12:29

  Харківщина вшановує пам'ять Олександра Масельського

  Сьогодні заступник голови Харківської облдержадміністрації Олег Анпілогов і голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяли участь у церемонії покладання квітів до могили першого губернатора Харківської області за час незалежності України Олександра Масельського. Олександру Степановичу сьогодні виповнилося б 76 років. «Вже впродовж 16 років 7 грудня представники місцевих органів державної влади, місцевого самоврядування разом з рідними Олександра Степановича Масельського, його близькими, друзями, колишніми товаришами по службі збираються тут, щоб ушанувати його добру пам'ять. Олександр Степанович є одним з яскравих представників Слобожанщини, і про нього і його добрі справи знають не тільки в нашому регіоні, але й на території всієї країни. Це та людина, яка своїм добрим ставленням до людей, непідробним старанням в роботі, щирою любов'ю до української землі і українського народу залишила яскравий слід в історії. Він заслуговує глибокої поваги і шани», - сказав Олег Анпілогов.

 • 07 грудня 2012 | 12:27

  Сьогодні - День місцевого самоврядування

  В Україні сьогодні відзначають День місцевого самоврядування - професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців. Зокрема, у 486 органах місцевого самоврядування Харківської області інтереси територіальних громад представляють 9205 депутатів, працівниками місцевого самоврядування є близько 5 тисяч осіб.

 • 07 грудня 2012 | 12:20

  Югра та Харківська область домовилися про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво

  Сьогодні перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб і губернатор Ханти-Мансійського автономного округу – Югри (Росія) Наталія Комарова підписали Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між регіонами. «Ми приїхали з метою зміцнити наші відносини і продовжувати працювати на благо наших народів, яких об'єднує давня, дуже міцна, широка дружба», – зазначив Валентин Дулуб.

 • 07 грудня 2012 | 10:14

  У Харкові відбудеться творчий проект «Театральна молодь України»

  7-8 грудня у Харкові в приміщенні Будинку актора ім. Л. Сердюка відбудеться творчий проект «Театральна молодь України», в рамках якого передбачається проведення творчих зустрічей, конференцій, круглих столів за участю молодих фахівців, провідних майстрів сцени, театральних діячів та мистецтвознавців. Зокрема, 8 грудня о 18.00 відбудеться показ вистави «Шалена кров» Н. Ерпулата та Й. Хіллє в постановці режисера А. Рибакової та виконанні молодих акторів Національного академічного театру російської драми ім. Л. Українки. Після закінчення вистави, о 19.30, відбудеться засідання круглого столу на тему «Театральна молодь України: тенденції, перспективи на майбутнє».

 • 07 грудня 2012 | 09:46

  Програма іпотечного кредитування буде фінансуватися на 100%

  Про це в ефірі програми «Час влади» розповів голова ХОДА Михайло Добкін. «Всі ті мешканці Харкова та області, які взяли участь у цій програмі і оформили договори, і ті, хто сьогодні оформляють документи на придбання квартири, можуть без будь-яких сумнівів дивитися в завтрашній день. Ця стаття рішенням Верховної Ради виведена на рівень закону, тому вона буде фінансуватися завжди в повному обсязі», – сказав Михайло Добкін.

 • 07 грудня 2012 | 09:35

  Пріоритетні статті фінансування Харківської області з державного бюджету будуть визначені найближчим часом

  У ході телепрограми «Час влади» голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін прокоментував ухвалення Верховною Радою бюджету України на 2013 рік. «Кожен бюджет, який передбачає ремонт, будівництво, реконструкцію, інвестиції в майбутнє, можна назвати бюджетом розвитку. Не стане виключенням і бюджет 2013 року. Він складний і за виконанням дохідної частини, і тому, що дуже обмежені витрати з приводу того, що ми перебуваємо зараз в дуже активній стадії світової кризи, коли країни, набагато більш потужні економічно, ніж Україна, змушені скорочувати свої соціальні витрати, кількість державних службовців і йти на інші непопулярні заходи. У дуже складній ситуації перебувають Іспанія та Італія, у Франції найвищий рівень безробіття за весь післявоєнний час. Кожна країна знаходить свій власний рецепт, і не останнім є ухвалення правильного бюджету», – зазначив він.

 • 07 грудня 2012 | 09:26

  99% посівних площ озимих оцінюються задовільно або добре

  Про це в ефірі програми «Час влади» розповів голова ХОДА Михайло Добкін. Він підкреслив, що погодні умови і героїчна праця працівників сільського господарства дають всі підстави сподіватися на хороший урожай наступного року. «У нас тільки 1% по озимим вважається в поганому стані, а 99% посівних площ оцінюються задовільно або добре. Це дуже хороша стартова позиція, тепер найголовніше, щоб випала достатня кількість снігу для того, щоб укрити озимі і щоб вони не піддавалися жодним природним агресіям», – сказав голова ХОДА.

 • 07 грудня 2012 | 09:21

  Для більш якісного виконання обов'язків штат соціальних працівників у Харківській області необхідно збільшити на 300 одиниць

  Як повідомив у ході програми «Час влади» в ефірі обласного телебачення голова ХОДА Михайло Добкін, на даний момент між керівництвом області і профільним міністерством ведуться переговори про збільшення кількості соціальних працівників на Харківщині ще на 300 штатних одиниць. «Нам за розрахунками Міністерства соціальної політики була визначена цифра соціальних працівників - 611. За нашими розрахунками - їх повинно бути 911. Ми перебуваємо в переговорному процесі. Це не завжди швидкий процес, але, головне, що міністерство нас чує, і на наступний рік, я думаю, кількість ставок вдасться збільшити», - повідомив глава області.

 • 07 грудня 2012 | 09:19

  У Харківській області 1,15% дітей виховуються в інтернатах та дитячих будинках

  На Харківщині проблемі захисту прав дітей приділяється особлива увага, завдяки чому в області кількість дітей, які виховуються не в родинах, а в дитячих будинках та інтернатах, у порівнянні з іншими східними регіонами значно менша. Про це в ході програми «Час влади» на обласному телебаченні повідомив голова ХОДА Михайло Добкін. «Серед всіх східних областей Харківщина знаходиться поза зоною ризику. 1,15% від усієї кількості дітей – саме стільки діток сьогодні виховується у нас поки ще не в сім'ях, а в інтернатах. Ми все будемо робити для того, щоб цю ситуацію поліпшити. Президент відзначав позитивну динаміку, яка сталася за два роки в кількості усиновлених діток, і по цьому питанню ми знаходимося серед п'яти кращих областей. Ми цими показниками дуже пишаємося і будемо робити все, щоб кількість дітей, які не були усиновлені, ставала якомога меншою», – сказав він.

 • 07 грудня 2012 | 09:14

  Національні проекти, які реалізуються в Харківській області, охоплюють усі сфери життя

  «У нас реалізується найбільше національних проектів серед регіонів України. Проекти, які вже реалізовані або реалізуються на Харківщині, охоплюють усі спектри життя і, звичайно ж, мають відношення і до минулого, і до нинішнього року. Я вдячний Державному агентству з інвестицій та національних проектів за те, що ця структура в такому тісному співробітництві допомагає нам отримувати нові пілотні проекти і бути серед лідерів», – підкреслив голова ХОДА Михайло Добкін під час програми «Час влади» в ефірі обласного телебачення.

 • 07 грудня 2012 | 09:01

  Події дня

  Сьогодні, 7 грудня, о 13:00 в Малій залі Будинку рад (вул. Сумська, 64, 2 поверх) відбудеться вручення творчих премій переможцям обласного літературного конкурсу ім. О.С. Масельського о 14:00 у прес-центрі ХОДА (вул. Сумська, 64, 5 поверх, к.170)  відбудеться брифінг заступника голови ХОДА Ігоря Шурми. Тема: «Підписання договору соціального партнерства між ХОДА та мережею медичних діагностичних центрів «Експерт» щодо проведення безоплатних діагностичних досліджень дітям Харківської області, в першу чергу хворим на онкологічні та онкогематологічні патології, а також дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування».

 • 06 грудня 2012 | 19:33

  Збереження традицій - запорука довголіття Фонду підтримки молодих обдарувань. Михайло Добкін

  Як зазначив сьогодні в ході брифінгу за підсумками загальних зборів Фонду підтримки молодих обдарувань голова ХОДА Михайло Добкін, збереження традицій Фонду, який існує вже майже 20 років, - це важливе завдання для нинішнього складу Фонду. «Фонд вже майже 20 років як працює, і збереження традицій - це запорука довголіття такого фонду. Ми не намагалися нічого змінювати, єдине - ми дещо змінили роботу експертної ради, щоб виключити можливість оцінки талантів наших молодих обдарувань тими, хто безпосередньо має відношення до виховання цих талантів. У нас сьогодні ситуація абсолютно прозора - оцінюють лише ті, хто не має відношення до досягнень молодих обдарувань, а значить, не лобіює своїх учнів, нехай навіть вони дуже талановиті. За представництвом ви бачите, що тут найбільш видатні люди з різних напрямків - спорт, література, журналістика, освіта, мистецтво - усі ті, чиї думки підкріплюються їх реальними досягненнями в житті», - підкреслив голова області.

 • 06 грудня 2012 | 19:17

  Перелік номінацій Фонду підтримки молодих обдарувань може бути розширено

  Сьогодні в ході спілкування з журналістами після закінчення загальних зборів Фонду підтримки молодих обдарувань голова ХОДА Михайло Добкін пообіцяв розглянути можливість доповнення переліку номінацій позицією для молодих управлінців. «На прикладі ряду наших шкіл ми бачимо, наскільки сильне учнівське самоврядування, наскільки продумано відбуваються всілякі збори, наприклад, вибори шкільного мера, наскільки активно вони поводяться, коли до них приїжджає керівництво міста або області. Над цим можна подумати», - сказав голова області.

 • 06 грудня 2012 | 18:31

  Представлений новий директор Ізраїльського Культурного Центру в м. Харкові

  Сьогодні був представлений новий другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, директор Ізраїльського Культурного Центру в м. Харкові пані Неллі Шульман. У заході взяли участь заступник голови Харківської облдержадміністраціі Євген Савін, Генеральний консул Російської Федерації в Харкові Сергій Семенов, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат, представники наукових кіл і громадськості. Від імені голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін висловив слова подяки пану Давиду Маміствалову за його внесок у розвиток ізраїльсько-українських відносин за час перебування на посаді директора Ізраїльського Культурного Центру в Харкові.

 • 06 грудня 2012 | 18:09

  Правління Фонду підтримки молодих обдарувань затвердило список стипендіатів в 2013 році

  Відбулося засідання експертної комісії Харківського фонду підтримки молодих обдарувань під головуванням голови ХОДА Михайла Добкіна. Комісія розглянула претендентів на отримання стипендії в 2013 році. За підсумками засідання був затверджений список кандидатів по трьох напрямках у 5 номінаціях. Стипендії присуджуються за напрямами «Точні, природні і гуманітарні науки» - номінації учні та студенти, «Література і мистецтво» - номінації «Література, образотворче мистецтво, прикладна творчість» і «Музика», а також «Спорт». Затверджений експертною комісією список був представлений на розгляд загальних зборів Фонду, під час яких члени його правління ухвалили перелік стипендіатів.

Вверх