Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Новини

Євро-2012 - довгостроковий інвестиційний проект

Заступник голови ХОДА Юрій Сапронов заявив, що проведення в країні футбольного чемпіонату Євро-2012 має стати іміджевим проривом України, який принесе позитивний економічний ефект у вигляді збільшення потоку інвестицій. «Світовий досвід показує, що проведення таких великих спортивних заходів веде до зростання економіки в подальшому. Будівництво нових і реконструкція існуючих спортивних об'єктів та інфраструктури - це вже наша інвестиція в майбутнє. Не варто забувати, що Євро-2012 - це перший досвід проведення в Україні спортивних заходів такого масштабу. І після закінчення футбольного свята нікуди не зникнуть відремонтовані дороги, нові стадіони, аеропорти і готелі - вони будуть працювати на благо жителів країни.Це довгостроковий інвестиційний проект, тому зараз ми докладаємо максимум зусиль для гідної підготовки Харкова до Євро-2012. Надалі така робота окупиться сторицею. Упевнений, що в ході майбутнього чемпіонату Україну і Харків зокрема відкриють для себе не тільки багато туристів, а й потенційні інвестори», - підкреслив Юрій Сапронов. 

Компанія «Ernst & Young» в поточному році прогнозує для України значне зростання прямих іноземних інвестицій

Як повідомив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов, експерти компанії «Ernst & Young» прогнозують, що в 2011 році прямі іноземні інвестиції в Україну зростуть на 40%. «У щорічному дослідженні компанії «Огляд інвестиційної привабливості країн Європи» Україна посіла 10 місце серед країн Східної і Центральної Європи за кількістю проектів прямих іноземних інвестицій. Але вже в цьому році експерти «Ernst & Young» передрікають збільшення суми інвестицій, що пов'язано з реформуванням і дерегуляцією економіки та підвищенням привабливості країни, як політично стабільної і готової до подальшого розвитку. При цьому фахівці називають перспективними напрямками, якими може зацікавитися іноземний інвестор, промисловий сектор і сектор програмного забезпечення, тобто сектора, де виробляється високотехнологічна продукція. Тільки в структурі українського експорту до Російської Федерації у першому кварталі поточного року високотехнологічна продукція склала більше третини, що наочно демонструє її затребуваність та наявність стійкого попиту», - зазначив віце-губернатор.

Інноваційний розвиток агропромислового комплексу в першу чергу визначається рівнем наукових досліджень і впровадженням наукових розробок у виробництві. Михайло Добкін

Харківська область має широко розвинену мережу наукових установ аграрного профілю. «У нас в області два університети і академія для підготовки фахівців для всіх галузей сільського господарства, - зазначив 23 червня в ході засідання круглого столу «Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України» голова ХОДА Михайло Добкін. - Ми готові розглянути будь-які пропозиції від наших навчальних і наукових установ у плані проведення спільних наукових розробок і впровадження їх у виробництво».

Україна знаходиться на етапі формування умов для реалізації потужного потенціалу свого агропромислового комплексу. Анатолій Кінах

Сьогодні, виступаючи під час круглого столу «Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України» у Харкові, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах зазначив, що в даний час наша країна перебуває на дуже відповідальному етапі формування всіх умов для реалізації того потенціалу, який є в українському агропромисловому комплексі.  

Розвиток агропромислового комплексу на інноваційній основі має сьогодні для нашого регіону пріоритетне значення. Михайло Добкін

«Одне з найважливіших місць в економіці Харківської області належить агропромисловому комплексу. У цьому секторі економіки стабільно виробляється близько 30-35% всього обсягу продукції та послуг регіону, а також четверта частина валової доданої вартості»,- зазначив 23 червня в ході засідання круглого столу «Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України» голова ХОДА Михайло Добкін.

В Харкові розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Конституція України – основа розбудови правової демократичної соціальної держави та формування правової системи» (доповнено)

23 червня в Національному університеті «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» розпочалася Всеукраїнська науково-практична конференція «Конституція України – основа розбудови правової демократичної соціальної держави та формування правової системи», присвячена 15-річчю Конституції України. У роботі конференції беруть участь Радник Президента України – керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, ректор Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого Василь Тацій, заступник голови ХОДА Євген Савін, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Андрій Єрмолаєв, судді Конституційного Суду України, народні депутати України, керівники судових та правоохоронних органів, провідні науковці, представники громадськості.

В ХОДА розпочав роботу круглий стіл «Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України»

В Харківській облдержадміністрації розпочав роботу круглий стіл «Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України». Захід відбувається за ініціативою Президента України та Кабінету Міністрів України з метою впровадження в Україні інноваційних технологій, в тому числі в агропромисловому секторі економіки.  Круглий стіл організовано за підтримки Українського союзу промисловців і підприємців, спільно з Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною радою за участю Асоціації «Інноваційна аграрно-промислова група».

2 липня в с.Сковородинівка відбудеться фестиваль «Сьогодні Купала, а завтра Івана»

Фестиваль пісенно-обрядового фольклору Слобожанщини «Сьогодні Купала, а завтра Івана» відбудеться 2 липня в селі Сковородинівка Золочівського району Харківської області на території Національного літературно-меморіального музею Г. Сковороди.

До уваги журналістів!

Триває акредитація представників ЗМІ на висвітлення етнографічного свята «Олексіївська фортеця», яке відбудеться 25-26 червня в Первомайському районі. Заявки надавати до 13:00 24 червня за телефонами: 700-03-31, 700-17-49.  

Учнівська молодь може відвідати країни Європи з метою розвитку міжнародного молодіжного волонтерського руху. Ігор Шурма

Як повідомив заступник голови ХОДА Ігор Шурма, з 30 липня по 6 серпня з метою розвитку міжнародного молодіжного волонтерського руху планується поїздка до країн Європи (Польща, Німеччина, Чехія, Австрія, Словаччина, Угорщина) учнів та студентів загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, лідерів молодіжних і дитячих громадських і благодійних організацій, представників засобів масової інформації тощо.

Події дня

Сьогодні, 23 червня, об 11:00 в Національному університеті «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» (вул. Пушкінська, 77, зал № 1) відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція «Конституція України – основа розбудови правової демократичної соціальної держави та формування правової системи», присвячена 15-річчю Конституції України; об 11:00 у великій залі Будинку Рад (вул. Сумська, 64, 4 пов.) розпочнеться круглий стіл "Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України" за участю Президента УСПП, Голови Наглядової ради Асоціації "Інноваційної аграрно-промислової групи" Анатолія Кінаха; о 12:00 в холі перед приймальнею голови ХОДА (вул. Сумська, 64, 2 пов.) відбудеться брифінг Президента УСПП, Голови Наглядової ради Асоціації "Інноваційної аграрно-промислової групи" Анатолія Кінаха; о 14:00 в малій залі Будинку Рад (вул. Сумська, 64, 2 поверх) розпочнеться урочистий прийом з нагоди Дня державної служби України.

8 громадських організацій інвалідів отримали пільги з оподаткування своїх підприємств. Ігор Шурма

Як повідомив заступник голови ХОДА Ігор Шурма, сьогодні у Харкові відбулося засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств громадських організацій інвалідів. На засіданні були розглянуті заяви 8-ми громадських організацій, подані для отримання державної допомоги у вигляді пільг з оподаткування підприємств цих організацій. «За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності, фонду оплати праці інвалідів, середньооблікової чисельності інвалідів на цих підприємствах комісія надала дозвіл на право користування пільгами терміном на 1 рік в усіх 8 випадках, - сказав Ігор Михайлович. – Всього на цих 8 підприємствах працює 247 осіб, з них 145 інвалідів. Заробітна плата становить від 970 до 1 500 грн, виплачується матеріальна допомога».  

У Харківській області планується розпочати розробку запасів сланцевого газу

«При Харківськй облдержадміністрації створена робоча група, до якої я вхожу. Нами було проведено вже декілька переговорів з представниками компанії «Shell». Зараз компанія «Shell» запросила документи, щоб взяти для вивчення та дослідження майданчик близько 84 квадратних кілометрів на території Ізюмського району Харківської області та частині Донецької області. Зараз йдуть узгодження», - повідомив сьогодні начальник головного управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Василь Без'язичний.

Введена в експлуатацію дожимно-компресорна станція «Київська»

22 червня за участю обласної державної адміністрації та НАК «Нафтогаз України» відбулися урочисті заходи з нагоди введення дожимно-компресорної станції «Київська» в експлуатацію. У заході взяли участь: начальник управління паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Василь Без'язичний, заступник генерального директора ДК "Укргазвидобування" Олексій Нестеренко, гендиректор ГПУ "Шебелинкагазвидобування" Юрій Фесенко. 

Харківська делегація візьме участь у Міжнародному молодіжному форумі перспективного прикордонного співробітництва у Бєлгородській області

23 червня у Грайворонському районі Бєлгородської області Російської Федерації відбудеться Міжнародний молодіжний форум перспективного співробітництва «Кордон – середовище інновацій: формування розумних прикордонних територій». Метою заходу є розробка спільних довгострокових проектів розвитку та конструктивної взаємодії, формування умов для співробітництва молоді прикордонних регіонів України та Російської Федерації. Від Харківської області у заході візьмуть участь представники Головного управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин обласної державної адміністрації, вищих навчальних закладів, молодіжних організацій.

У Харківській облдержадміністрації відбулася нарада з питань відновлення іпотечного кредитування в будівельній галузі

У ньому взяли участь керівники харківських будівельних компаній, банківських установ, представники Державної іпотечної установи (ДІУ), державного архітектурно-будівельного контролю, Фонду молодіжного кредитування. Йшлося, насамперед, про розробку механізмів активізації будівельного сектору та виведення його з кризи за рахунок відновлення іпотеки.

Борги за електричну енергію харківських підприємств несуть загрозу усім планам реконструкції та будівництва в регіоні

У ході наради з питань сучасного стану та перспектив енергозабезпечення Харкова, яка відбулася 21 червня під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Бабаєва було відзначено, що особливу загрозу усім планам реконструкції та будівництва несуть неплатежі за електричну енергію підприємств-боржників. Зокрема, комунальне підприємство «ВТП Вода» на 1 червня 2011 року заборгувало 87 млн.грн. і не має джерел для погашення боргу, державне підприємство «Завод ім. Малишева» борг в сумі 8,8 млн.грн. планує погасити у вересні поточного року.

Наша декомпресійна камера - одна з 6 в Україні. Ян Савченко

Як відзначив 22 червня начальник Журавлівської водолазної рятувальної станції Ян Савченко, на базі станції знаходиться єдина в області працююча барокамера. «Нашій барокамері вже 30 років. У неї є технічний паспорт, і вона регулярно проходить контроль. В Україні всього 6 таких декомпресійних камер, - підкреслив Ян Савченко. - Через нашу барокамеру обов'язково проходить кожен водолаз-початківець».  

ДК «Укргазвидобування» відкрила на Харківщині спортивний комплекс

У смт Червоний Донець Балаклійського району відбулося урочисте відкриття сучасного триповерхового спортивного комплексу, що стало завершенням реалізації масштабного соціального проекту. «Дуже приємно, що сьогодні компанія приділяє увагу створенню соціальних об’єктів, фактично, «відриває» гроші від виробництва, демонструючи свою опіку кожним працівником», - зазначив під час урочистостей начальник управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Василь Без"язичний.

До Євро-2012 у Харкові буде задіяно понад 80 об’єктів, які потребують стабільного електропостачання

У ході наради з питань сучасного стану та перспектив енергозабезпечення Харкова, яка відбулася 21 червня під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Бабаєва, був відзначений задовільний стан виконання підготовчих робіт до проведення фінальної частини чемпіонату Євро 2012 з футболу. У місті Харкові буде задіяно понад 80 об’єктів, які потребують стабільного електропостачання відповідної категорії надійності. З метою перевірки готовності енергетичного обладнання цих об’єктів наприкінці 2011 та в першому кварталі 2012 року планується проведення пробних пусків об’єктів та їхньої роботи при максимальних навантаженнях в енергетичній системі міста та області.

У Шевченківському районі на одного працюючого припадає два пенсіонери. Ігор Шурма

Під час робочої поїздки до Шевченківського району заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма відвідав місцевий Пенсійний фонд і Центр зайнятості. Він повідомив, що ситуація у районі цікава тим, що на одного працюючого припадає два пенсіонери, оскільки на Шевченківщині 6 000 пенсіонерів та 3 200 працюючих людей. За словами Ігора Шурми, самозабезпеченість району внесками складає 58%.

Філію ТЕЦ-3 КП «Харківські теплові мережі»  буде перевірено органами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж

21 червня відбулася нарада з питань сучасного стану та перспектив енергозабезпечення м.Харкова під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Бабаєва за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергія Чеха, першого заступника голови обласної ради Олени Олешко, першого заступника Харківського міського голови Олександра Кривцова та керівників територіальних органів і підприємств.

У 2011 році Харківська обласна аварійно-рятувальна водолазна служба підготувала 110 матросів-рятувальників

Як розповів 22 червня в ході прес-туру на журавлівську водно-рятувальну станцію начальник Харківської обласної комунальної аварійно-рятувальної водолазної служби Василь Кравченко, цього року аварійно-рятувальною водолазною службою було підготовлено 110 матросів-рятувальників.

Провокаціям у Харкові не місце

Ветерани та учасники Великої Вітчизняної Війни, представники ветеранських організацій Харкова та області засудили «замовні» провокаційні дії окремих політичних сил у Харкові під час заходів до 70-річчя початку війни та вшанування пам’яті загиблих. «Дуже боляче на душі, коли відбуваються такі події під час Днів пам’яті. Українці разом з усіма народами визволяли свою Батьківщину, тепер знайшли спокій тут, у братській могилі в Лісопарку. Це вимагає поваги до пам’яті про них», - заявив керівник міської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни Микола Касяненко. Представник Харківської обласної ради ветеранів війни Анатолій Хіневич вважає неприпустимим той факт, що агресія у людей виявляється саме під час таких свят: «Ті, хто лежать в могилах, вимагають тиші, спокою та пам’яті. Такі «підготовлені» заходи — це неправильно, для них тут не місце. Існує чимало форм та методів спілкування з владою. А використовувати цей день для власної мети — неприпустимо». Заступник голови Харківського обласного комітету Міжнародної української Спілки ветеранів війни Павло Конюшенко закликає до покарання тих, хто, називаючись ветеранами, бере участь в проплачених провокаціях: «Це не ті ветерани, хто проливав кров за Батьківщину та народ. Час подивитися правді у вічі і назвати все своїми іменами. Настав час дати рішучий відпір учасникам цієї неонацистської вилазки як тоді, коли ми били фашистів». «І солдати Червоної Армії, і діти війни робили все можливе, а часто і неможливе, щоб Велика Перемога настала. Ті, хто наближав Перемогу ціною власного життя, ніколи не будуть хизуватися над пам’яттю полеглих», - відзначив керівник Харківської обласної організації ветеранів Олексій Котляревський. 

Відповідно до вимог Світового банку відремонтовано управління праці і соціального захисту Шевченківського району. Ігор Шурма

Відповідно до угоди зі Світовим банком було виділено 128 тис. грн. на удосконалення системи соціальної допомоги в Шевченківському районі. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма. За його словами, за рахунок цих коштів було проведено ремонт приміщень та заміну вікон в районному управлінні праці і соціального захисту населення. До управління вже доставлене, але ще не встановлене комп’ютерне обладнання, котре дозволить працювати за форматом «єдиного вікна».

Всі пляжі області будуть обладнані відповідно до існуючих правил безпеки. Володимир Щітов

У Харківській області буде створено Штаб з ліквідації недоліків на водних об'єктах в містах і районах Харківської області. Основним завданням штабу буде запобігання нещасних випадків на водних об'єктах. «Це рішення було прийнято на спільному засіданні колегії обладміністрації і зборів адміністративно-господарського активу області, яке відбулося 16 червня»,- зазначив сьогодні в ході прес-туру на водно-рятувальну станцію заступник начальника Головного управління з питань надзвичайних ситуацій ХОДА Володимир Щітов.

23 червня відбудеться урочистий прийом з нагоди Дня державної служби

23 червня о 14.00 у малому залі Будинку Рад відбудеться урочистий прийом з нагоди Дня державної служби. На урочистості запрошені представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, учасники та переможці ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». В урочистому прийомі також візьмуть участь заступник директора Департаменту персоналу державних органів та органів місцевого самоврядування – начальник відділу спецперевірок та службових розслідувань Головного управління державної служби України Еліна Волошина та заступник начальника Управління державної служби Головного управління державної служби України в Харківській області Лариса Гайко.

У травні ціни на 20 основних видів продуктів харчування у Харківській області були нижчими за середньоукраїнські

Цінова ситуація на споживчому ринку Харківської області у травні 2011 року знаходилась під постійним контролем обласної державної адміністрації і була стабільною. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов. «У травні 2011 року на споживчому ринку області продовжилась квітнева тенденція уповільнення інфляційної динаміки. Індекс споживчих цін за травень до квітня 2011 року склав 100,6% проти 100,9% у квітні 2011 року. Середній індекс споживчих цін по Україні за аналогічний період склав 100,8%. Індекс споживчих цін за січень – травень 2011 року до грудня 2010 року по Харківській області склав 104,8% при середньому показнику по Україні 105,5% (12 місце серед регіонів України)», - проінформував Юрій Сапронов.

Вперше за останні 10 років на ремонтні роботи у Безмятєженському психоневрологічному інтернаті було виділено 379 тис. грн. Ігор Шурма

Вперше за останні 10 років на ремонтні роботи у Безмятєженському психоневрологічному інтернаті було виділено 379 тис. грн. із обласного бюджету. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма. За його словами, враховуючи контингент людей, які знаходяться в психоневрологічному інтернаті, вкрай необхідним є огородження території, по якій вони пересуваються. Таким чином, за рахунок виділених коштів буде повністю огороджено територію закладу, а також проведено заміну водонапірної вежі, що дасть можливість суттєво покращити якість поставленої води. Ігор Шурма повідомив, що на даний час якість води недостатня, а труби потребують термінової заміни.

З початку літнього сезону на водних об'єктах Харківської області загинуло 47 осіб

22 червня в ході прес-туру на журавлівську водно-рятувальну станцію заступник начальника Головного управління з питань надзвичайних ситуацій ХОДА Володимир Щітов повідомив, що з початку купального сезону в Харківській області потонуло 47 осіб, з яких 6 дітей.

Архів документів