ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Новини

 • 13 жовтня 2010 | 13:58

  Для направлення дітей на дельфінотерапію буде створена спеціальна комісія

  Згідно з підписаною 13 жовтня соціальною угодою між Харковом, областю і Харківським дельфінарієм, 50 дітей з особливими потребами з малозабезпечених сімей зі всього регіону зможуть пройти по 5 безкоштовних сеансів дельфінотерапії. Відбирати маленьких пацієнтів будуть фахівці особливої комісії, яка буде створена найближчим часом.  

 • 13 жовтня 2010 | 13:45

  25-тисячний колектив садівничих товариств подякував Михайлу Добкіну за ремонт під'їзної дороги

  На ім'я голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Добкіна надійшов лист подяки від імені колективів 12 садівничих товариств області. «25-тысячный коллектив наших 12 садоводческих товариществ (расположенных между селом Совхозное Харьковского района и селом Песчаное Чугуевского района) благодарит Вас за оперативное разрешение наболевшей проблемы – ремонта подъездной дороги к нашему садоводческому городку. Все без исключения труженики были приятно удивлены той заботе, которую проявили Вы, откликнувшись на нашу просьбу, практическому осуществлению автодорожной мечты садоводов», - йдеться в листі.

 • 13 жовтня 2010 | 13:32

  На базі Харківського іподрому планується розробити систему іпотерапії для дітей з особливими потребами

  Як повідомив 13 жовтня під час брифінгу за підсумками підписання соціальної угоди між містом, областю і Харківським дельфінарієм голова ХОДА Михайло Добкін, для дітей Харкова та області, крім дельфінотерапії, планується організувати можливість лікування та реабілітації за допомогою коней.

 • 13 жовтня 2010 | 13:13

  Робота над підготовкою соціальної угоди між владою Харкова і області та власниками дельфінарію почалася з моменту закладення першого каменя у фундамент. Михайло Добкін

  «Ще коли закладався перший камінь у фундамент дельфінарію, ми говорили про те, що даний заклад буде нести велике соціальне навантаження. До того, як тут з'явилися прекрасні, найкращі в нашій країні, а може, і в СНД умови для вистав за морськими тваринами і для проведення сеансів дельфінотерпіі, вже тоді починалася робота з підготовки даного соціального договору, який сьогодні скріплений трьома підписами і відкриває дорогу для 50 дітей з обмеженими можливостями з Харкова і області. Це ще один приклад єдиного медичного простору», - підкреслив голова ХОДА Михайло Добкін у ході показового сеансу дельфінотерапії для дітей з особливими потребами, який пройшов в дельфінарії «Немо» 13 жовтня.  

 • 13 жовтня 2010 | 12:53

  Відбулась Спартакіада серед фізкультурних працівників районів і міст обласного значення Харківської області

  8 та 9 жовтня у Балаклійському районі відбулась Спартакіада серед штатних фізкультурних працівників. В обласній Спартакіаді прийняли участь 26 районів і міст обласного значення. На жаль, такі райони як Вовчанський, Коломацький, міста обласного значення: Ізюм, Куп’янськ, Лозова, Люботин, Первомайський проігнорували участь своїх команд у цьому заході.  В програму змагань увійшли легкоатлетична естафета, міні-футбол, перетягування канату та змагання з настільного тенісу серед жінок і чоловіків.

 • 13 жовтня 2010 | 12:45

  У харківському дельфінарії відбувся показовий сеанс дельфінотерапії для дітей з особливостями розвитку

  13 жовтня в Харкові в дельфінарії «Немо» відбувся показовий сеанс дельфінотерпіі за участю 2 дітей з особливими потребами. На захід були запрошені медики Харкова і області, які могли спостерігати, яким чином відбувається лікувальна взаємодія між дітьми зі складними діагнозами і дельфінами, а також який терапевтичний ефект дає кожен сеанс.

 • 13 жовтня 2010 | 12:30

  У жовтні в Харкові відбудеться низка тренінгів «Стоп насильству серед молоді!»

  В рамках проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» Харківське відділення Всеукраїнського благодійного «Фонду допомоги жертвам насилля» - переможець обласного конкурсу проектів соціальних програм, розроблених громадськими організаціями стосовно сім’ї, дітей, жінок та молоді за підтримки Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації у жовтні проводить тренінгову програму «Стоп насильству серед молоді!»

 • 13 жовтня 2010 | 12:22

  50 дітей з особливими потребами з соціально незахищених верств населення Харкова та області зможуть безкоштовно пройти дельфінотерапію в дельфінарії «Немо»

  13 жовтня голова ХОДА Михайло Добкін, секретар Харківської міської ради Геннадій Кернес і головний лікар, керівник центру дельфінотерапії Харківського культурно-оздоровчого комплексу «Немо» Олена Кушнірська підписали соціальну угоду, відповідно до якої 50 дітей з обмеженими потребами з малозабезпечених сімей Харкова і Харківської області зможуть пройти безкоштовно 250 сеансів дельфінотерапії в дельфінарії «Немо». Крім цього близько 200 дітей, батьки яких мають можливість оплатити лікування, також зможуть пройти 5 сеансів дельфінотерапії, кожен з яких триває 25 хвилин.

 • 13 жовтня 2010 | 12:04

  Спрощена система оподаткування завдає шкоди державі. Юрій Сапронов

  «Спрощена система оподаткування у тому вигляді, в якому вона використовується зараз, завдає шкоди державі. Це проявляється в тому, що певна частина фізосіб - СПД не формує додану вартість, а займається мінімізацією оподаткування власного доходу, або є учасником схем з ухилення від сплати податків, або просто їх не платить. Зокрема, дозволяючи великим торговельним мережам працювати в Харківській області на єдиному податку, ми втрачаємо величезні суми, які міг би отримати бюджет області та країни в цілому. Уявіть: відома велика торговельна мережа з оборотом кілька мільйонів гривень на день, у неї 30 кас, кожна з кас - це «єдиноподатник», який платить податки державі 200 гривень на місяць! Кожен «єдиноподатник» за тиждень вибирає свій річний ліміт в 500 тис. грн., Далі іде здача в суборенду іншому «єдиноподатнику». І така карусель триває весь рік, у результаті мережа має більше 1500 «єдиноподатників». Це не оптимізація, а грабіж держави!», - заявив віце-губернатор Юрій Сапронов. 

 • 13 жовтня 2010 | 11:56

  Терміни видачі ліцензій на будівництво скоротяться в чотири рази

  «Прем'єр - міністр України Микола Азаров озвучив ініціативу уряду розробити проект закону про скорочення термінів видачі дозволів на будівництво в чотири рази», - повідомив заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов. 

 • 13 жовтня 2010 | 11:49

  Перу зацікавлена у співпраці з харківськими машинобудівниками

  Перу готова закупити українські танки. Про це повідомив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов. За інформацією віце-губернатора, Україна і Перу незабаром підготують до виробництва спільний танк, який розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. Морозова. 

 • 13 жовтня 2010 | 10:31

  УкрНДІЛГА відзначає своє 80-річчя

  Сьогодні Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького відзначає 80-річчя з дня заснування. З цього приводу в актовій залі інституту розпочалася наукова конференція «Лісівнича наука: витоки, сучасність, перспективи». В урочистому засіданні беруть участь заступник голови ХОДА Віталій Алексейчук, заступник голови Держкомлісгоспу України Микола Ведмідь, представник НАН України Павло Черінько.

 • 13 жовтня 2010 | 10:27

  Забезпеченість шкіл області підручниками для 1,2,5 та 10-х класів складає 42-43%

  Як повідомив в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» обласного державного радіо начальник Головного управління освіти і науки ХОДА Роман Шаповал, область забезпечена новими підручникам для 1,2,5 та 10-х класів приблизно на 42-43%. Інформація про надходження підручників щоденно публікується на сайті Головного управління освіти та науки ХОДА.

 • 13 жовтня 2010 | 10:25

  Комп’ютеризація сільських шкіл – це лише питання часу. Роман Шаповал

  Сьогодні під час ефіру на обласному радіо в програмі «Ранковий ексклюзив» повідомив начальник Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Роман Шаповал сказав, що причина, з якої не підключено до мережі Інтернет сільські школи – це технічна неможливість підключення, і згодом цю проблему буде вирішено. «Більшість депутатів сільських, районних, міських рад цілком поділяють думку стосовно впровадження інформаційних технологій в освіті. Тому це лише питання часу», - заявив він. На даний час, за словами начальника Головного управління освіти і науки, до мережі Інтернет підключені всі без виключення школи міста Харкова та міст обласного значення.

 • 13 жовтня 2010 | 10:08

  В наступному році школи Харківської області будуть переведені на автономне або централізоване теплопостачання

  Сьогодні під час ефіру програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо начальник Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Роман Шаповал говорив о переводі сільських шкіл та дошкільних навчальних закладів з вугільною системою опалення на автономне газове постачання або до централізованого теплопостачання.  

 • 13 жовтня 2010 | 09:52

  Виставка-ярмарок «Харківські видавці – районам області» розпочала роботу в місті Лозова

  Пересувна книжкова виставка-ярмарок «Харківські видавці – районам області», започаткована обласною державною адміністрацією, розпочала свою роботу в місті Лозова. Виставку-ярмарок відкрили заступник начальника управління у справах преси та інформації Харківської облдержадміністрації облдержадміністрації Василь Жигалко та заступник голови Лозівської райдержадміністрації Галина Калязіна. Василь Жигалко передав Лозівській районній бібліотеці підбірку книг, підготовлену управлінням.

 • 13 жовтня 2010 | 09:12

  В 2010 році в сільські школи пішло на 200 учнів більше ніж у минулому році. Роман Шаповал

  Всі без виключення начальні заклади, дошкільні навчальні заклади та позашкільні навчальні заклади приступили до роботи з 1 вересня поточного року. Про це сьогодні під час ефіру на обласному радіо в програмі «Ранковий ексклюзив» повідомив начальник Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Роман Шаповал. 

 • 13 жовтня 2010 | 09:01

  До кінця календарного року Харківська область має отримати 8 автобусів для підвозу учнів сільських шкіл

  Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» обласного державного радіо повідомив начальник Головного управління освіти і науки ХОДА Роман Шаповал: «Останні чотири роки державна програма по забезпеченню шкільними автобусами на рівні області не працювала зовсім. В цьому році надходження автобусів відбувалося лише за позабюджетні кошти, і вперше за останні роки ми очікуємо надходження 8 одиниць транспорту для забезпечення підвозу учнів для Харківської області по квоті Міністерства освіти та науки України. Сподіваємося, що це буде до кінця цього календарного року».  

 • 13 жовтня 2010 | 08:32

  Події дня

  Сьогодні, 13 жовтня, о 09:30 у великій залі УкрНДІЛГА (вул. Пушкінська, 86, 4 корпус) відбудеться офіційне відкриття наукової конференції "ЛІСІВНИЧА НАУКА: ВИТОКИ, СУЧАСНІСТЬ, ПЕРСПЕКТИВИ", присвяченої 80-річчю від дня заснування УкрНДІЛГА. О 12:00 в залі засідань Вченої Ради Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна розпочнеться урочиста церемонія вручення стипендій, заснованих Харківським міським благодійним фондом Юрія Сапронова, для студентів та молодих вчених університету на 2010/2011 навчальний рік.  

 • 12 жовтня 2010 | 19:48

  13 жовтня в Харківській області приспущений Державний Прапор України

  На виконання Указу Президента України №952/2010 від 12 жовтня 2010 року про оголошення в Україні 13 жовтня 2010 року дня жалоби у зв’язку із зіткненням локомотива з пасажирським автобусом на залізничному перегоні «Нікополь – Марганець», що призвело до чисельних людських жертв, голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін підписав розпорядження про день жалоби в Харківській області. Згідно із розпорядженням 13 жовтня 2010 року на всій території області приспущений Державний Прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, державних підприємств, установ та організацій.  

 • 12 жовтня 2010 | 19:41

  Ключове значення для покращення економічних підстав діяльності вузів буде мати принцип формування державного замовлення

  Член робочої групи по розробці проекту закону про освіту в останній редакції, проректор Національної юридичної академії ім. Я. Мудрого з навчально-методичної роботи В’ячеслав Комаров сьогодні під час прес-конференції повідомив, що в цьому законі закладено певні засади економічної та фінансової самостійності вузу. За його словами, у проекті закону запропоновані сучасні підходи щодо формування державного замовлення і механізму реалізації державного замовлення системи вищої освіти. «Це ключова річ, яка буде мати визначальне значення для покращення економічних підстав діяльності вузів», - відзначив він.

 • 12 жовтня 2010 | 19:19

  Щоб розвиватися і забезпечувати нормальні умови в гуртожитках і аудиторіях, вузам необхідно заробляти гроші. Леонід Товажнянський

  Коло платних послуг, які можуть надавати українські вузи студентам, вже було у багатьох пунктах визначено раніше.По суті, Постанова Кабінету міністрів від 27.08.2010 № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами системи освіти, які належать до державної та комунальної форми власності» лише упорядкувала раніше прийняті нормативні акти,- підкреслює ректор НТУ «ХПІ» Леонід Товажнянський.

 • 12 жовтня 2010 | 19:18

  ХНУВС планує заключити угоди про співпрацю з усіма школами Дергачівського району

  Як повідомив сьогодні під час урочистостей з нагоди 125-річчя Дворічнокутської загальноосвітньої школи I-III ступенів Дергачівського району ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Олександр Бандурка, ХНУВС планує заключити угоди про співпрацю з усіма школами Дергачівського району, щоб діти мали більше можливостей отримувати освіту в університеті.

 • 12 жовтня 2010 | 18:54

  На посаду генерального директора КП «Харківський метрополітен» планується рекомендувати Михайла Карамшука

  Як повідомив сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, він буде рекомендувати міській влади Харкова призначити генеральним директором КП «Харківський метрополітен» Михайла Карамшука, який зараз виконує обов'язки генерального директора. «Це питання ще не розглядалося. На мою думку, Михайло Карамшук справляється зі своїми обов'язками. Його знає і добре сприймає колектив. Тому я буду рекомендувати призначити Михайла Карамшука на посаду генерального директора КП «Харківський метрополітен», - зазначив Михайло Добкін.

 • 12 жовтня 2010 | 18:35

  Одне з основних завдань, які стоять перед нами, - це відновлення співпраці між промисловими підприємствами. Михайло Добкін

  «Серед головних пріоритетів для мене як керівника області стоїть відновлення нашої промислової потужностьі внутрішньої кооперації в регіоні. На жаль, за останні 5 років наша промисловість втратила напрацьовані раніше зв'язки, і сьогодні є успішні підприємства, такі, як «Турбоатом», і є складні підприємства, але всі вони працюють окремо. Сьогодні одне із завдань, яке стоїть перед нами - це відновити співробітництво між нашими промисловими гігантами, забезпечити низку замовлень від успішних підприємств для тих, які ще не досягли стабільності. І ми це вже робимо», - заявив 12 жовтня в ході зустрічі з співробітниками Чугуївського авіаремонтного заводу голова ХОДА Михайло Добкін.

 • 12 жовтня 2010 | 18:33

  Необхідно зберігати традиції і вміти передавати з покоління в покоління все те, що дістається від наших предків. Михайло Добкін

  «У кожному куточку Харківської області, в кожному населеному пункті живуть прекрасні люди, які вміють цінувати свою історію, гідно утримувати те, що дісталося від своїх предків, і правильно виховувати підростаюче покоління. Сьогодні на святі в Дворічнокутській школі я побачив багато щасливих дитячих очей, і хочу вам сказати, що у цієї школи хороше майбутнє. Районна та обласна влада збираються зробити багато хороших починань тут для того, щоб на прикладі цієї школи показати, що таке справжні традиції і вміння передавати з покоління в покоління все те, що нам дістається від наших батьків», - зазначив сьогодні голова ХОДА Михайло Добкін.

 • 12 жовтня 2010 | 17:48

  Депутати обласної ради не підтримали можливість застосування Постанови Кабінету міністрів України №796

  Питання можливості застосування для закладів освіти Харківщини "Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №796 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності" було предметом обговорення на засіданні постійної комісії з питань науки та освіти Харківської обласної ради і не знайшло підтримки серед депутатського корпусу. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова обласної комісії, ректор національного педагогічного університету Іван Прокопенко. «Якщо і буде ця постанова впроваджуватися в життя, то лише після узгодження з вченою радою кожного окремого ВНЗ», - підкреслив Іван Федорович.  

 • 12 жовтня 2010 | 17:29

  Для розвитку «Чугуївського авіаремонтного заводу» необхідні інноваційні рішення. Михайло Добкін

  «Основний замовник авіаремонтного заводу - держава, в особі Міністерства оборони України. Ваше підприємство створювалося безпосередньо під ці завдання та цілі. Але життя не стоїть на місці, сьогодні потреби держави в плані розвитку армії незрівнянно менше, ніж були 20 років тому у Радянського союзі, тому необхідно знаходити паралельні шляхи, як отримувати прибуток, як заробляти гроші для підприємства, і для людей. Одним з таких шляхів може стати створення безпілотних літальних апаратів. У держави сьогодні є до нього інтерес, і цей інтерес потрібно підігріти», - заявив сьогодні в ході візиту на ДП «Чугуївський авіаремонтний завод» голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. 

 • 12 жовтня 2010 | 17:27

  Заборгованість по пенсії ветеранам збройних сил буде ліквідована. Олександр Кузьмук

  У ході зустрічі з колективом Чугуївського авіаційного ремонтного заводу народний депутат України Олександр Кузьмук повідомив, що заборгованість по пенсії ветеранам збройних сил буде ліквідована.  «Я сьогодні ж зустрічаюся з обласним військовим комісаром. Якщо така заборгованість є - а раз задають питання, значить, вона є - буде дана відповідь, розроблений графік погашення заборгованості, та інформація до вас буде доведена», - зазначив він.

 • 12 жовтня 2010 | 17:15

  Міністерство оборони буде розраховуватися з ремонтними підприємствами запчастинами літаків

  У зв'язку з тим, що у Міноборони немає достатніх коштів для того, щоб повністю розраховуватися з ремонтними підприємствами за обслуговування військової техніки, на засіданні РНБО було прийнято рішення вважати конвертованою валютою запчастини літаків, які можуть бути використані згодом для ремонту техніки іноземних замовників.

Вверх