Новини

Президент України Віктор Янукович підписав Указ про відзначення державними нагородами України працівників підприємств, установ, організацій. За вагомий особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагороджено двох харків’ян.

Сьогодні Департаментом у справах сім”ї, молоді та спорту Харківської облдержадміністрації було проведено 3-е засідання робочої групи в рамках реалізації проекту «Спільними зусиллями влади та громади – проти торгівлі людьми».

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації, станом на 29 квітня по області та м. Харкову разову грошову допомогу до Дня Перемоги отримали 101тис. 40 ветеранів на суму 54,7 млн.грн. Загальна сума коштів, яка надійшла в область для виплати цієї допомогу, становить 55,2 млн.грн. Виплата допомоги проводиться до 5 травня.

В оздоровчому сезоні 2013 року на Харківщині працюватимуть усі 37 дитячих таборів. Як повідомив у ході прямої телефонної лінії у газеті «Слобідський край» заступник голови ХОДА Євген Савін, в ряді з них буде проведено тематичні зміни. «Ми багато років тримаємо питання оздоровлення дітей на жорсткому контролі, тому в цьому році всі 37 таборів області буде відкрито. Крім того, для шести оздоровчих таборів спеціально виділили кошти на покращення матеріально-технічної бази. 2013 рік Президент України оголосив Роком дитячої творчості, і цей напрям особливо є актуальним у питанні оздоровлення дітей і проведення творчих змін у таборах. Будуть проходити такі творчі зміни: «Повір у себе» в таборі «Берізка» Золочівського району, «Лідер» у таборі «Ромашка», «Світ спорту» проходитиме в «Олімпії» Балаклійського району, «Юний рятувальник» – у таборі школи Бойко, «Національні візерунки» – у «Барвінку» Барвінківського району, тематична зміна «Подорож у літо» – на базі «Орлятка» Борівського району тощо», - повідомив він.

Під час зустрічі працівників Кегичівської центральної районної лікарні з заступником голови Харківської облдержадміністрації Ігорем Шурмою було обговорено стан справ в охороні здоров’я. Серед питань, які піднімалися працівниками лікарні, найбільш гострими були питання щодо скорочень, які можуть відбутися під час реформування. Як зазначив Ігор Шурма, соціальні ініціативи Президента України тому і є соціальними, оскільки спрямовані на захист різних верств населення. «В період проведення реформування жоден працівник сфери охорони здоров’я у Харківській області скорочений не буде. Якщо випадки змушення написання заяв на звільнення за власним бажанням будуть виникати, обласна державна адміністрація буде жорстко реагувати на кожен з них», - підкреслив заступник голови ХОДА.

За даними Департаменту Агропромислового розвитку Харківської обласної державної адмiнiстрацiї, станом на 29 квітня в області посіяно 165,971 тис. га кукурудзи, що складає 47% від запланованої площі. Кукурудзи на зерно посіяно 152,916 тис. га.

З 23 по 26 квітня в Києві відбувся щорічний творчий огляд-конкурс за програмою Українського фонду культури «Нові імена України». Цього року за вищу відзнаку Всеукраїнського конкурсу змагались представники з 15 областей України і Автономної Республіки Крим – понад 120 учасників від 6 до 18 років. За рішенням опікунської ради, до якої залучені видатні митці України, фольклористичний гурт «Слобожаночка» Харківського училища культури став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» та отримав разову творчу стипендію Українського фонду культури за високий мистецький хист та виконавську майстерність.

27 квітня у Харкові проводилися масові змагання з бігу по шосе «Слобожанська Олімпійська миля – 2013», присвячені 68-й річниці від Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Участь у традиційному щорічному пробігу в цьому році взяло 3543 харків’янина різної вікової категорії, - повідомляє офіційний сайт Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту ХОДА.

27 квітня в вирішальному матчі ХХII чемпіонату України з волейболу серед команд Суперліги харківський «Локомотив» у золотому сеті обіграв «Кримсоду» з Красноперекопська та здобув золоті медалі сезону 2012-2013.

Сьогодні, 29 квітня, о 15:00 у Палаці студентів Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" (вул. Пушкінська, 88) розпочнеться церемонія нагородження переможців та учасників другого туру Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів "Вихователь року".

Сьогодні в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» відкрилася виставка робіт Ані Щербакової «В Країні Добрих Надій». В експозиції представлено 75 робіт, і це тільки мала частина всіх малюнків дівчинки. Як відзначила її викладач з образотворчого мистецтва Людмила Чемоданова, Ані всього 10 років, але в її життєвому багажі - тисячі аркушів розмальованого паперу і кілограми списаних фарб.

Під час зустрічі з трудовим колективом Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» Президент України Віктор Янукович заявив, що бюджетні виплати на соціальний і медичний захист чорнобильців мають бути збільшені. За його словами, цього року з державного бюджету на соціальні виплати чорнобильцям має бути виділено 2 мільярди 623 мільйони гривень, що тільки на 1% більше, ніж торік, а на лікування - лише 50 мільйонів гривень. «Мене такі цифри категорично не задовольняють. Тому вимагаю від Уряду винайти можливість суттєво збільшити державні виплати на соціальний і медичний захист громадян України, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», - сказав Віктор Янукович.

В апараті обласної державної адміністрації проведено перший тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». За звання переможця у номінації «Кращий спеціаліст» змагалися 10 осіб. За підсумками Конкурсу переможцем визнано головного спеціаліста організаційного відділу апарату ХОДА Вікторію Кальницьку; лауреатом – головного спеціаліста відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарата ХОДА Вікторію Ярову.

30 квітня у Харкові до святкування Міжнародного дня джазу відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль біг-бендів «Big Band Jazz». На малій сцені ХНАТОБу перед харків'янами виступить 6 джаз-оркестрів, кожен з яких готує програму виступу на 50 хвилин, до якої включені джазові композиції без обмеження за стилями та напрямками. Захід проводиться за підтримки Обласного центру культури і мистецтва. Початок концерту о 18.30. Квитки можна придбати в касах оперного театру і філармонії.

Як наголосив сьогодні в ході засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій перший заступник голови ХОДА Валентин Дулуб, всі місця масового відпочинку повинні бути оснащені всім необхідним до початку літа. «Всім головам РДА, мерам міст необхідно навести порядок, скласти паспорти місць відпочинку, укласти всі додаткові угоди до договорів, і все це зробити протягом місяця. Все має бути зроблено так, як того вимагає законодавство України», - підкреслив він.

Як повідомляє Департамент цивільного захисту ХОДА, відбулися командно-штабні навчання щодо евакуації населення м. Чугуєва у разі виникнення надзвичайної ситуації – пожежі або вибуху у військових частинах А 0105 та А 2467. У ході навчання були відпрацьовані питання готовності та дій сил і засобів служб цивільного захисту, системи управління, зв’язку та оповіщення м. Чугуєва і Чугуївського району при проведенні евакуаційних заходів, розміщенні евакуйованого населення, а також практичного гасіння пожежі на складі боєприпасів в/ч А 2467.

29 квітня о 12:00 в Національному університеті цивільного захисту України (вул. Чернишевська, 94) відбудеться урочисте відкриття спеціалізованої аудиторії «Охорона праці» (ауд. 31-А). Після її відкриття в аудиторії відбудуться діалогові зустрічі у формі «запитання-відповідь» за участі фахівців вітчизняної сфери охорони праці.

Про це сьогодні в ході засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ХОДА Роман Грива. «На сьогодні Департаментом сформовано перелік проектних пропозицій об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства Харківської області на суму 63 млн. грн., які потребують першочергової реалізації в 2013 році. У зв'язку з обмеженістю коштів обласного бюджету перелік проектних пропозицій спрямований Мінрегіону для розгляду питання фінансування. Крім того, рішенням сесії обласної ради від 25 квітня передбачено фінансування за рахунок коштів обласного бюджету робіт на об'єктах водопостачання на суму 5,3 млн. грн., за рахунок обласного Фонду охорони навколишнього середовища на об'єктах водовідведення на суму 6,3 млн.грн.», - повідомив він.

«Темпи всіх робіт нарощуються. Господарства в повному обсязі забезпечені якісним насіннєвим матеріалом. Весь запланований обсяг весняних польових робіт під урожай поточного року буде виконаний в оптимальні терміни і на належному агротехнічному рівні. Планується, що весь комплекс робіт в Харківській області буде завершено до 10 травня», – зазначив сьогодні директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Віталій Панов. За його словами, рівень забезпеченості мінеральними добривами на 30% перевершує показники минулого року – в цілому на 1 га посівної площі закуплено 60 кг добрив у діючій речовині. Робота з їх придбання для весняно-літніх підживлень озимих та ярих культур триває. Також придбано необхідну кількість усіх видів засобів захисту рослин. Створено необхідний запас паливо-мастильних матеріалів.

Станом на 25 квітня рівень розрахунків споживачів області за надані з початку 2013 року послуги водопостачання та водовідведення склав 111,9%, у т.ч. населення – 113,3%, установ, які фінансуються з державного бюджету, – 101,9%, з місцевих бюджетів – 104,6%, інших споживачів – 116,7%. Про це повідомив перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб. Заборгованість за надані з початку 2013 року послуги водопостачання та водовідведення споживачів відсутня.

Таку думку висловив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов. За його словами, проведення роз'яснювальних заходів змінить ставлення більшої частини людей до цього питання. «Якщо взяти досвід зарубіжних країн, які теж побоювалися нетрадиційного газу, то зараз Великобританія і Німеччина зняли заборону на видобуток сланцевого газу. У цих країнах було дозволено використовувати гідророзрив пласта, заборонений в 2011 році. Туреччина заявила про свій намір збільшити видобуток нетрадиційного газу, щоб знизити залежність країни від імпорту, Румунія відмовляється від мораторію на проведення гідророзривів, в Польщі пробурено і діє 43 розвідувальних свердловини з видобутку сланцевого газу, у Франції готуються дебати про перегляд ухваленого раніше мораторію. Крім того, є думка експертів, які стверджують, що в Харківській області здійснюватиметься горизонтальне буріння, і гідророзривів, що займають велику площу, не буде», – повідомив заступник губернатора.

До складу тендерних комітетів із закупівлі продуктів харчування для дитячих оздоровчих закладів необхідно включати фахівців санітарно-епідеміологічної служби. Це дозволить виключити можливість укладення договорів з неперевіреними постачальниками. Таке доручення дав сьогодні в ході засідання Обласної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб.

Як наголосив сьогодні в ході засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій перший заступник голови ХОДА Валентин Дулуб, підготовка дитячих оздоровчих таборів повинна бути закінчена протягом місяця. «Робота ведеться серйозна, керівникам усіх рівнів дано відповідні доручення щодо підготовки дитячих оздоровчих таборів. Крім практичних завдань, які стосуються підготовки матеріально-технічної бази, я звертаю особливу увагу на питання безпеки перебування дітей в оздоровчих таборах. Часу для підготовки залишилося не так вже й багато, тому всі недоліки мають бути усунені протягом місяця. Я впевнений, що вся робота буде зроблена вчасно і якісно, у нас є для цього все необхідне», - підкреслив Валентин Дулуб.

Заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов прокоментував зареєстрований у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за оренду земельних ділянок», згідно з яким плата за оренду паїв буде здійснюватися тільки в грошовому еквіваленті. «Позитивом документа для селян є те, що він збільшує вартість оренди паю – від 3% від нормативної грошової оцінки ділянки зараз до 4-10%. На сьогодні власник землі вибирає, в якому вигляді він хоче отримати плату за свій пай – грошима, товарами або послугами. Вважаю, що ця норма повинна залишитися в законодавстві. Для селян, які мають підсобне господарство, вигідніше буває отримати плату за оренду у вигляді зерна, яке їм відпускається в рахунок паю за оптовими цінами, тобто дешевше, ніж вони могли б його купити на ринку», – зазначив Юрій Сапронов.

Як повідомив сьогодні в ході засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту ХОДА Дмитро Перепелиця, в поточному році на оздоровлення та відпочинок дітей Харківщини планується використати рекордно велику суму. «Влітку 2013 року оздоровленням та відпочинком планується забезпечити більше 200 тисяч дітей Харківської області, що складе 95% всіх дітей. Із загальної кількості оздоровленням та відпочинком планується охопити понад 134 тисячі дітей соціально незахищених категорій. Всього на оздоровлення та відпочинок дітей планується використовувати 214 млн грн. З них 14 млн грн. - це кошти обласного бюджету, 13,7 млн грн. - кошти місцевих бюджетів, 50 млн грн. - кошти Фонду соціального страхування і 130 млн грн. - це залучені кошти», - повідомив він.

З початку опалювального періоду 2012/2013 років станом на 25 квітня рівень розрахунків споживачів області за надані послуги теплопостачання склав 84,8%, у т.ч. населення – 83,4%, установ, які фінансуються з державного бюджету, – 94,1%, з місцевих бюджетів – 83,4%, інших споживачів – 96,9%. Про це повідомив перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб. Заборгованість населення за послуги теплопостачання склала 161,8 млн. грн., в т.ч. по м. Харкову – 147,1 млн. грн.; установ, які фінансуються з місцевих бюджетів, – 73,4 млн. грн., в т.ч. м. Харків – 67,1 млн. грн.; з державного бюджету – 16,9 млн. грн., в т.ч. м. Харкова – 12,1 млн. грн.; госпрозрахункових споживачів – 15,8 млн. грн., в т.ч. по м. Харкову – 11 млн. грн.

Як зазначив сьогодні в ході прес-туру до Обласної стоматологічної поліклініки головний лікар закладу Євген Волосов, виконуючи соціальні ініціативи Президента України, обласною ОДА у поліклініці створені максимальні умови для комплексного надання висококваліфікованої безоплатної стоматологічної допомоги особам, постраждалим під час аварії на ЧАЕС.

На думку заступника голови облдержадміністрації Юрія Сапронова, ініціатива щодо створення в Україні Земельного банку є давно очікуваним кроком, який зможе забезпечити аграріїв дешевими кредитами. «На розвиток агробізнесу, як і будь-якого іншого бізнесу, потрібні кошти. Найчастіше фермери таких грошей не мають у своєму розпорядженні, єдиний вихід – взяти кредит у банку. Але процентні ставки в комерційних банках високі, і аграрії не поспішають брати кредити, справедливо побоюючись, що якщо вкладені кошти не окупляться, вони не зможуть повернути кредит. Планується, що Земельний банк буде пропонувати селянам кредити на 10-15% нижче, ніж комерційні банки. Це дуже вигідна пропозиція для малих і середніх сільгосппідприємств», – зазначив заступник губернатора.

Про це сьогодні в ході прес-туру до Харківського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення повідомив головний лікар закладу Едуард Зінов'єв. «На рік в установі обслуговується більше 10 тисяч осіб. Завдяки ініціативам Президента України за підтримки губернатора Харківської області за минулі три роки на лікування, реабілітацію в нашому диспансері бюджет збільшено на 169,7%: від 10-12 млн. грн. до понад 26 млн. грн.», - сказав Едуард Зінов'єв.

На 1 квітня 2013 чисельність великої рогатої худоби в Харківській області склала 223 тис. голів, що на 6,9 тис. голів більше, ніж на 1 квітня минулого року. Про це повідомив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов. «Разом з тим, чисельність поголів'я корів зменшилася на 1,1% і склала 99,2 тис. голів. Упевнений, що збільшення чисельності поголів'я великої рогатої худоби в області відбулося в першу чергу завдяки введенню дотацій за утримання та збереження молодняку», - зазначив він.
- Попередня сторінка
- 1
- ...
- 1132
- 1133
- 1134
- 1135
- 1136
- ...
- 1707
- Наступна сторінка