Юні синхроністки вибороли нагороди чемпіонату світу

На змаганнях серед юніорів, що з 9 по 13 липня відбулись в російському місті Казань, збірна України, яка складається з харківських спортсменок, здобула два «срібла» й «бронзу».

Боротьбу за медалі на 15-му за рахунком юніорському чемпіонаті вели близько 300 спортсменок з понад 30 країн світу. Свій статус одних з фавориток чемпіонату підтвердили українські синхроністки, здобувши три медалі.

Впевнено на чемпіонаті виступила Єлизавета Яхно, яка стала віце-чемпіонкою світу в сольній програмі, здобула «срібло» в дуеті та «бронзу» в змаганнях груп. В соло за сумою технічної та довільної програми харківська спортсменка отримала від суддів 169.3473 бала. Чемпіонкою стала росіянка Варвара Суботіна (173.9189 бала), третє місце посіла іспанка Ірен Толедано.

Виступ харківського дуету Яна Нарєжна - Єлизавета Яхно судді за підсумками довільної та технічної програми оцінили в 165.9189 бала, що дозволило дівчатам посісти другу сходинку п’єдесталу пошани. Випередити їх змогли лише російські спортсменки Вероніка Калініна та Дарина Кулагіна, на рахунку яких було 170.7455 бала. Бронзовими призерками став дует з Японії Оі Кирара та Ясунага Масиро (165.7797 бала).

В змаганнях груп Єлизавета Яхно і Яна Нарєжна, а також Марина Алексєєва, Владислава Алексєєва, Аліна Шинкаренко, Олександра Коваленко, Катерина Ткачова та Вероніка Гришко отримали від суддів 165.6804 бала та посіли третю сходинку п’єдесталу пошани. Перше місце серед груп було за росіянками (170.8215 бала), «срібло» здобули японські синхроністки (166.5645)

Останнім фіналом на цьому чемпіонаті став виступ у програмі комбі. Збірна команда України, до складу якої увійшли харківські синхроністки, в боротьбі за медалі зовсім трохи поступилася суперницям з Японії, які посіли трете місце. За свій виступ українки отримали 89.1667 бала, в той час як виступ японок судді розцінили на 89.3333 бала. Друге місце посіли китайські синхроністки (91.2333 бала), а чемпіонками стали росіянки (91.9333 бала). Виступ у комбі став єдиним, де збірна України не змогла здобути медаль.