Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині буде збільшено кількість об’єктів природно-заповідного фонду

11 березня 2015 | 09:13

Як повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Євгеній Шахненко, у 2014 році було розроблено 10 проектів щодо створення нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду на території Балаклійського, Красноградського, Зачепилівського, Лозівського, Первомайського, Ізюмського, Харківського, Зміївського, Золочівського і Сахновщинського районів, орієнтовною площею 21 тис. га. На даний час проводиться робота по встановленню землевласників і землекористувачів на запропонованих під заповідання територіях. Особливої уваги серед громадськості та мешканців Ізюмського району останнім часом набуло питання створення нового національного природного парку на базі регіонального ландшафтного парку «Ізюмська лука» Харківської області.

Цей унікальний природний комплекс у долині Сіверського Донця на півдні Ізюмського району віднесено до складу Придонецького природного регіону загальнодержавного значення національної екомережі, де у 2003 році було створено регіональний ландшафтний парк «Ізюмська лука».

«З метою збереження ландшафтів у східній частині луки (поблизу с. Синичине та с. Яремівка) у 2014 році було розроблено проект створення ландшафтного заказника місцевого значення «Синичинський». Науковці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем вважають за доцільне створення національного природного парку «Ізюмська лука» на півдні Ізюмського району»,- сказав Євгеній Шахненко.

Харківському національному університету ім. В.Н. Каразіна запропоновано підготувати пакет матеріалів у відповідності до статті 51 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», який буде направлено на погодження до Міністерства екології та природних ресурсів України.

Довідка. Станом на 1 березня 2015 року на території Харківської області налічується 242 території та об’єкти природно-заповідного фонду загальною площею 74,15 тис. га. З них загальнодержавного значення - 13 одиниць площею - 23,98 тис. га, місцевого значення - 229 одиниць площею - 60,72 тис. га.


Теги: шахненко заповідний фонд ізюмська лука

Поділиться:Схожі новини