Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

24 лютого в Україні розпочинається COVID-вакцинація

24 лютого в Україні розпочинається COVID-вакцинація

Перші вакцини о 7 ранку вирушили в регіони.

Завдання – провести вакцинацію в максимально стислі терміни, щоб медики вчасно отримали захист. На цьому під час брифінгу наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Україна забезпечена вакцинами для першого і другого етапу згідно з планами МОЗ та має домовленості для вакцинації на наступні етапи. Ми отримали надійну вакцину від визнаного у світі виробника – британсько-шведської компанії AstraZeneca (CoviShield), яка відповідає стандартам безпечності та якості і широко використовується провідними країнами Європи та світу», – сказав Максим Степанов.

Також у межах перебування в Індії вдалося домовитися про додаткові партії американської вакцини NovaVax та попередньо законтрактувати вакцини інших виробників, зокрема, індійського «Коваксин» від «Бхарат Байотек» («Bharat Biotech»). Вакцина пройшла три етапи клінічних випробувань, в останньому з яких взяло участь більш ніж 25 тисяч учасників. Результати цих випробувань опубліковані у всесвітньо відомих наукових журналах The Lancet та NatureResearch.

«Науковці дійшли висновків, що вакцини дієві та безпечні. Препарат уже отримав дозвіл на застосування в екстрених умовах. Наразі маємо домовленості про потенційну можливість постачання цієї вакцини в Україну», - зазначив Максим Степанов.

Станом на сьогодні Україна очікує такі постачання вакцин: Pfizer – понад 100 тис. доз, Sinovac – близько 2 млн доз, AstraZeneca (CoviShield) – майже 4 млн доз, NovaVax – 15 мільйонів доз з терміном постачання орієнтовно у липні цього року.

«Програма вакцинації в Україні виконується в планові терміни та згідно з Дорожньою картою МОЗ. Ми зробили все від нас залежне, щоб наші медики, а згодом і всі українці отримали безпечні, дієві і якісні вакцини від визнаних світом виробників», – заявив Максим Степанов.

Нагадаємо, що на першому етапі вакцинації щеплюватимуть медиків, які працюють з хворими на COVID, бригади швидкої допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку, військових на фронті.