ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Безоплатна правова допомога

22 жовтня 2021 | 14:44

Відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Згідно статті 7 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (далі – Закон) безоплатна первинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг як надання правової інформації; надання консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення – власників земельних ділянок та надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Пунктом 1 частини першої статті 9 Закону визначено, що органи виконавчої влади є суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги в Україні.

Відповідно до пункту 4 Положення про Юридичний департамент Харківської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19.04.2021 № 255 основними завданнями Юридичного департаменту, в тому числі є забезпечення надання безоплатної первинної правової допомоги в межах, визначених Законом України «Про безоплатну правову допомогу». На виконання цього завдання в Юридичному департаменті затверджено Графіки особистого прийому осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, з питань, що належать до компетенції Харківської обласної державної адміністрації, які розміщено на офіційному вебсайті Харківської обласної державної адміністрації.

Також, в Юридичному департаменті функціонує телефонна «гаряча лінія» за номером (057) 700-21-23, за графіком роботи: щочетверга з 15.00 до 16.00.

Версія для друку Поділиться:


Вверх