Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Витяг з протоколу № 5 спільного засідання Колегії Харківської обласної державної адміністрації та зборів адміністративно – господарського активу області від 26 травня 2011 року "1. Про роботу районних державних адміністрацій щодо стабілізації та розвитку галузі тваринництва в сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення"

1. Про роботу районних державних адміністрацій щодо стабілізації та розвитку галузі тваринництва в сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення.

 

Розглянувши інформацію про роботу районних державних адміністрацій щодо стабілізації та розвитку тваринництва в сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення протягом 2010 року і січня – квітня 2011 року, колегія обласної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу Харківської області відмічають покращення стану справ у цій галузі у 2010 році і січні – квітні 2011 року в більшості районах і по області в цілому.
Темпи приросту валової продукції тваринництва у порівняних цінах склали в цілому по області:
- у 2010 році – 2% проти рівня 2009 року;
- у січні – квітні 2011 року – 11,6% порівняно з аналогічним періодом 2010 року.
Протягом перших 4 місяців 2011 року в цілому по всіх категоріях господарств забезпечено зростання обсягів виробництва молока на 0,6%, яєць – на 28%, реалізації худоби і птиці на м'ясо – на 1,8% проти
січня – квітня 2010 року.
У січні-квітні 2011 року усіма категоріями господарств забезпечено зростання чисельності корів, овець та птиці усіх видів.
Станом на 1 травня 2011 року в області збільшилась чисельність корів на 2,6%, овець і кіз на 3,9% та птиці всіх видів на 12,3% порівняно з початком травня 2010 року.
У поточному році дійна череда області збільшилась порівняно з аналогічним періодом минулого року на 2,5 тис. корів (на 2,6%), її чисельність досягла 100,5 тис. корів. З них у сільськогосподарських підприємствах утримується 40,3 тис. корів (40%), порівняно з минулим роком їх чисельність збільшилася на 607 голів або на 1,3%. Стабілізація та приріст поголів’я дійної череди досягнуто у 20 районах області.
Птиці в усіх категоріях господарств налічується 9833,2 тис. голів, що на 12,3% більше, ніж було на початок травня минулого року. Чисельність овець та кіз в цілому по області зросла на 3,9%.
Значного прискорення набули процеси технологічного оновлення виробництва на тваринницьких фермах і комплексах.
Протягом 2010 року і 4-х місяців 2011 року в господарствах області було відновлено та реконструйовано 20 приміщень для утримання великої рогатої худоби, розрахованих на 3,4 тис. голів, 21 приміщення – для свиней (на 26,3 тис. голів), 14 приміщень – для птиці (на 109 тис. голів). Найбільш активно ця робота проводиться в господарствах Дворічанського, Кегичівського, Куп’янського, Нововодолазького та Чугуївського районів.
Покращилася робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази для кормовиробництва. Якщо протягом 2009 року господарствами області було придбано 20 одиниць різної кормозбиральної техніки, то у 2010 році – 23 одиниці, а за 4 місяці 2011 року – 17 одиниць.
Разом з тим, можливості регіону щодо розвитку тваринництва використовуються не в повній мірі. Однією з головних причин цього є те, що окремі районні державні адміністрації, як і раніше, не надають належного значення цьому питанню.
Скорочення чисельності корів порівняно з минулим роком допущено в 7 районах області. Так, у Валківському районі чисельність корів зменшилась на 182 голови (це найгірший показник по області), Дергачівському – на 149 голів, Богодухівському – на 92 голови та Лозівському – на 83 голови.
У 17 районах допущено скорочення чисельності свиней. Так, у Чугуївському районі кількість свиней зменшилась на 5611 голів або на 9% (це найбільший показник по області), Красноградському (на 2500 голів або на 29%) та Балаклійському (на 1178 голів або на 27%).
Жодної одиниці кормозбиральної техніки не придбали протягом 2010 і 4-х місяців 2011 року сільськогосподарські підприємства Барвінківського, Борівського, Вовчанського, Зміївського, Ізюмського та Коломацького районів.
Недостатня увага з боку районних державних адміністрацій до питань розвитку тваринництва негативно позначається і на обсягах виробництва окремих видів продукції тваринництва, в першу чергу – молока. Значне скорочення його виробництва у січні – квітні поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року допущено у сільськогосподарських підприємствах Барвінківського (на 24%), Богодухівського (на 22%), Ізюмського (на 21%), Близнюківського (на 20%), Валківського (на 19%) та Краснокутського (на 14%) районів.
З метою усунення зазначених вище недоліків і забезпечення в усіх районах області прискореного розвитку тваринництва на інвестиційно-інноваційній основі колегія обласної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу області вирішили:

1. Інформацію заступника голови обласної державної адміністрації Алексейчука В.В. взяти до відома.

2. Відмітити незадовільну роботу голів Близнюківської, Борівської, Валківської, Лозівської та Коломацької районних державних адміністрацій з організації виконання рішення колегії обласної державної адміністрації від 6 травня 2010 року та пункту 1.3 розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 20 травня 2010 року № 237 «Про стан справ у тваринництві та заходи щодо розвитку галузі в господарствах області» з питань залучення інвестицій для проведення реконструкції та будівництва сучасних тваринницьких комплексів.

3. Головам районних державних адміністрацій:
3.1. Проаналізувати стан справ у районі щодо розвитку тваринництва у сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення на засіданнях колегій районних державних адміністрацій, за результатами яких розробити та затвердити конкретні заходи на 2011 – 2012 роки щодо:
визначення та впровадження пріоритетних інвестиційних проектів в галузі тваринництва, зокрема в молочному скотарстві та свинарстві;
збереження поголів’я продуктивної худоби у сільськогосподарських підприємствах, особливо маточного, забезпечення нарощування їх чисельності за рахунок власного відтворення, закупівлі племінного поголів’я та телиць в особистих господарствах населення;
забезпечення підтримки особистих, селянських та фермерських господарств за рахунок реалізації їм молодняку сільськогосподарських тварин та птиці, створення сервісних пунктів з ветеринарного забезпечення та штучного осіменіння худоби, розширення мережі стаціонарних
(з холодильними установками) пунктів по закупівлі молока в особистих господарствах населення.
3.2. Надати до обласної державної адміністрації розроблені та затверджені головою районної державної адміністрації заходи на
2011 – 2012 роки через Головне управління агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації до 30 червня 2011 року.
3.3. Надавати до обласної державної адміністрації інформацію про виконання заходів щокварталу до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, через Головне управління агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.
3.4. Взяти під особистий контроль та забезпечити:
заготівлю із урожаю 2011 року всіх видів кормів в обсягах, визначених відповідно до потреби галузі тваринництва, включаючи особисті господарства населення;
своєчасну підготовку приміщень і обладнання тваринницьких ферм і комплексів до роботи у зимовий період 2011 – 2012 років.

4. Голові Коломацької районної державної адміністрації (Кужель В.І.) до 1 листопада 2011 року вжити заходів щодо збільшення поголів’я корів в сільськогосподарських підприємствах району до 300 голів.

5. Головам Балаклійської районної державної адміністрації (Столбовий І.М.), Красноградської районної державної адміністрації (Муригін М.О.) до кінця поточного року вжити заходи щодо відновлення чисельності свиней в сільськогосподарських підприємствах районів.

6. Рекомендувати Харківській обласній санітарно-епідеміологічній станції (Колпакова Т.М.) протягом 10 днів провести перевірку якості та безпечності молочної продукції в торговельній мережі. За підсумками роботи підготувати інформацію та пропозиції щодо організації заходів, спрямованих на вдосконалення системи контролю за якістю молочних продуктів.

7. Головному управлінню агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації (Кулик О.Г.) спільно з Харківською обласною асоціацією виробників молока «Харківмолоко» (Шишкунов О.Ф.) підготувати нараду, на якій обговорити ситуацію, що склалася на ринку виробництва молока, за участю керівників молокопереробних та провідних сільськогосподарських підприємств з розвитку молочного скотарства.

8. Рекомендувати Головному управлінню ветеринарної медицини в Харківській області (Олійник В.О.), Харківській обласній санітарно-епідеміологічній станції посилити контроль за дотриманням усіма суб’єктами господарювання чинного ветеринарного законодавства під час здійснення охоронно-карантинних та ветеринарно-санітарних заходів, проведення роботи з профілактики інфекційних захворювань.

9. Головному управлінню агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації спільно з Головним управлінням ветеринарної медицини в Харківській області, державним підприємством «Харківське обласне сільськогосподарське підприємство по племінній справі у тваринництві» (Сагун О.І.):
9.1. Встановити контроль за відтворенням маточного стада сільськогосподарських тварин тільки з використанням атестованих та допущених до відтворення плідників вищої племінної (генетичної) якості.
9.2. Активізувати роботу із розширення мережі сервісних пунктів з ветеринарного забезпечення та штучного осіменіння худоби в особистих господарствах населення.

10. Головному управлінню агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації спільно з Головним управлінням ветеринарної медицини в Харківській області, Харківською філією «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (Черкашина З.М.) посилити контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог ідентифікації і реєстрації сільськогосподарських тварин та їх переміщення.
11. Головному управлінню агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації:
11.1. Забезпечити цільове та ефективне використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на розвиток тваринництва.
11.2. Підготувати проект розпорядження голови обласної державної адміністрації з означеного питання.

 

Голова обласної державної
адміністрації, голова колегії М.М. ДОБКІН